Додому НОВИНИ Влада і громада Вибори: зерно чи полова?

Вибори: зерно чи полова?

861
ПОДІЛИТИСЬ

Все частіше наші люди задають собі одні й ті ж запитання: «Чому ми так живемо?», «Чому наші діти їдуть працювати за кордон?», «Чи нададуть на цей раз субсидію на оплату житлово-комунальних послуг?» і тому подібне.

Чому весь час у наших головах постійні проблеми? І це дійсно так. Тим більше, що періодично підливають масла у вогонь, тобто у сумну українську статистику і зарубіжні засоби інформації, які «радують» нас повідомленнями типу, що Україна є найбіднішою державою в Європі, що рівень злочинності найвищий серед сусідніх країн і таке інше.

І скільки таке буде продовжуватись? 10, 20 років, чи може навіки?

Напевно, щоб змінити все це, необхідно наполегливо шукати, відбирати порядних, чесних і професійно сильних людей в різних галузях. Ці люди мають стати для інших моральним та професійним авторитетом та повести за собою. Відбирати людей так, як відбирає зерно від полови комбайн чи зерноочисна машина. У нас же, на жаль, поки що у владі надто багато полови…

Як бачимо, ставка на зарубіжні «мізки» на сьогодні себе не виправдовує. Ми гордимося багатьма українцями, які залишили вагомий слід у світі. Невже ми нині збідніли на таких людей? Чи може просто система не дає їм ходу?

Незабаром відбудуться вибори до місцевих органів влади. Не хотілося б, щоб знову відбувся сплеск бруду, брехні, чорного піару. Півтора століття тому цю ситуацію в жартівливій формі описав відомий американський письменник Марк Твен в оповіданні «Як мене обирали в губернатори». У цьому номері на сторінці 8 ми помістили цей твір, який не втратив актуальність і сьогодні. Щиро раджу прочитати і кандидатам, і виборцям.

На мою думку, не варто обливати брудом своїх конкурентів, а пропонувати людям конкретні програми дій, власне бачення та шляхи виходу з кризи.

Володимир КРАВЧЕНКО.