Додому НОВИНИ Культура Виставка у музеї

Виставка у музеї

280
ПОДІЛИТИСЬ

Музей історії міста Бердичева приєднався до заходів, присвячених Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту, який все прогресивне людство відзначає 27 січня.

У виставковій залі розмістили виставку, яку передав музею в минулому році Фонд «Меморіал убитим євреям Європи» (Берлін, Німеччина). Банери виставки виготовлені за проєктом цього ж Фонду та Українського центру вивчення історії Голокосту (Киів), з якими вже кілька років поспіль тісно співпрацює музей.

Карти місць поховань, зображення меморіальних пам’ятних знаків розповідають про події, які відбувались на території України у 1941-1943 рр., коли нацисти знищували єврейське населення.

Тематично виставка складається з трьох частин, одна третина відведена пам’яті про події Голокосту саме в Бердичеві. Тут розміщені фотознімки, розповіді, великі портрети людей, яким вдалось якимсь чином уникнути розстрілу під час проведення в нашому місті масових акцій по знищенню євреїв. Зокрема, тут можна побачити великі портрети Галини Шулятицької та Михайла Вайншельбойма, які й нині проживають в Бердичеві.

Доповнює виставку наукова література з фондів музею, яка науково обґрунтовано розповідає про події Голокосту як на Україні, так і в інших країнах Європи. Це книги Тімоті Снайдера «Чорна земля. Голокост як історія і застереження» (Київ, 2017) і «Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным» (Київ, 2015), Юрія Горліса-Горського «Холодний яр» (Київ-Львів-Дрогобич, 2006), Мікаеля Гауптмана «Забуті могили» (Київ, 2017), Анатолія Подольського «Уроки минулого». Історія Голокосту в Україні» (Київ, 2018), розповідь Сімона Стерліса «Світло в темряві» (Київ, 2017), навчально-методичний посібник до виставки «Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні 1941-1944 рр.» (Київ, 2011), матеріали міжнародної наукової конференції «Бабин яр: масове убивство і пам’ять про нього» (Київ, 2017) та інші книги.

Виставлена для огляду відвідувачам виставка отримала назву «Свіча Голокосту не згасне». Пропонуємо шановним жителям і гостям міста долучитися до пам’яті, до історії нашого рідного міста.

Павло СКАВРОНСЬКИЙ,
директор Музею історії міста Бердичева.