Додому НОВИНИ Влада і громада Виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

275
ПОДІЛИТИСЬ

23 квітня 2018 року на базі Осиківської сільської ради відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

Відкрила засідання голова районної ради Софія Томашевська, яка повідомила сільським головам, що у зв’язку з тим, що в районі оголошено конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування, з метою надання допомоги з питань написання заявок для участі у грантових проектах, на засідання Координаційної ради запрошені спеціалісти Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України, які проведуть тренінг на тему: “Залучення коштів для розвитку територій”.

В ході заходу консультанти Асоціації Сергій Гаращук та Світлана Прокоф’єва ознайомили сільських та селищного голову із базовими вимогами до підготовки та впровадження проектних пропозицій та написанням проектних заявок на отримання грантів, а крім того наголосили самоврядовцям на обов’язковому вивчені думки громади при виборі пріоритетних напрямків, залученні молоді до написання проектів, створенні громадських організацій, які б займалися їх впровадженням.

Начальник відділу організаційного забезпечення та діяльності ради виконавчого апарату районної ради Лариса Савенко ознайомила учасників заходу з рішення Бердичівської районної ради про щорічний районний конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування Бердичівського району, де прописані умови проведення конкурсу. Наголосила, що проект-переможець буде реалізовуватись на умовах співфінансування з районного, сільських бюджетів та інших джерел не заборонених чинним законодавством. Збір заяв триває з 2 квітня по 1 червня. Після завершення конкурсу та  опрацювання проектних заявок Конкурсна рада оголосить переможця.

Питання про досвід роботи об’єднаних територіальних громад щодо залучення інвестицій для розвитку сільських територій висвітлили Гришковецький селищний голова Ірена Лісова та Слободищанський сільський голова Роман Кваша, які 18-19 квітня взяли  участь у навчальній програмі “Маршрути успіху”, що проходила в рамках проекту “Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)”. Захід пройшов на території Війтовецької селищної об’єднаної територіальної громади Хмельницької області.

Під час візиту сільські голови ознайомилися з роботою об’єктів соціально-культурної сфери та комунальних підприємств, які функціонують на території громади.

Підводячи підсумки Координаційної ради, голова районної ради зазначила, що саме такі навчальні заходи сприяють залученню донорських та інвестиційних коштів в розвиток сільських територій. На сьогодні органам місцевого самоврядування, на жаль, бракує знань та навичок з підготовки проектних пропозицій для впровадження грантових проектів, і тому, допомога фахівців з даного питання вкрай необхідна.

Прес-служба районної ради.