Додому НОВИНИ Влада і громада Володимир Пономарчук: “Батьківщина” проти того, аби олігархи вкрали землю

Володимир Пономарчук: “Батьківщина” проти того, аби олігархи вкрали землю

915
ПОДІЛИТИСЬ

У середу, 19 квітня в Києві відбулися збори громадян України щодо ініціативи проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі, у яких прийняло участь понад 2 тисячі учасників. На зборах було оголошено початок процедури проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питання безстрокової заборони продажу сільськогосподарської землі. Ініціатором даного заходу стала політична партія ВО “Батьківщина” та її лідер Юлія Тимошенко.

Саме тому 20 квітня 2017 року відбулась прес-конференція голови Бердичівської “Батьківщини” Володимира Пономарчука, присвячена питанню підготовки до всеукраїнського референдуму, адже на членів ініціативної групи ВО “Батьківщина” Житомирської області покладено надзвичайно відповідальне завдання – кожен з них має зібрати не менш ніж 300 підписів. Володимир Пономарчук наголосив, що процедура збору підписів має бути виконана з дотриманням усіх вимог діючого законодавства, так як неправильно поставлена кома, невірно вказане місце проживання чи відсутність паспортних даних можуть стати тієї зачіпкою для влади, щоб визнати збір підписів недійсним. Адже нинішня влада намагається відкрити ринок землі для продажу сільськогосподарських земель по низьких цінах, щоб дати можливість аграрній мафії скупити землю за копійки, у той час коли в Німеччині один гектар землі коштує 20 000 євро.

Водночас голова партійної організації ВО “Батьківщина”  Володимир Пономарчук пояснив журналістам, що під час зборів громадян України було затверджено склад ініціативної групи у кількості більш ніж 10 000 осіб з різних областей України, які рішуче виступають проти продажу української землі і готові взяти на себе відповідальність по збору підписів. Подібні ініціативні групи створені по всіх містах та районних центрах Житомирської області.

Також він роз’яснив: мораторій на продаж землі не означає, що якимось чином порушені права власників земельних наділів, які хочуть їх продати, адже на розгляді у Верховній раді України знаходиться законопроект під авторством лідера ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко, який передбачає, що землю у селян може скуповувати лише держава або спеціально уповноважений державний орган. Таким чином, земля буде у власності держави, а вона буде давати її в оренду фермерам, які готові на ній працювати.

Також Пономарчук проінформував про підсумки проведених Києві зборів громадян, під час яких на посаду уповноваженого представника ініціативної групи за народною ініціативою обрано голову Асоціації фермерів та приватних землевласників Івана Томича, затверджено склад ініціативних груп та визначено формулювання питання, яке буде винесено на референдум: “Чи підтримуєте ви продовження існуючої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення безстроково?”. Таку пропозицію підтримала переважна більшість присутніх на зібранні.

Володимир Пономарчук впевнений, що лише народ України у своєму демократичному волевиявленні шляхом проведення референдуму може вирішувати долю своєї землі. Також були висловлені побоювання, що влада олігархів спробує “ламати” ЦВК, аби не допустити проведення референдуму, тож українці мають бути  готовими до того, що хтось із членів ЦВК не витримає тиску, та виявиться неспроможним захистити референдум, на якому має вирішитися подальша доля нашої держави.

Прес-служба Бердичівської міської партійної організації ВО “Батьківщина”.