Додому НОВИНИ Вперше в Україні у Бердичеві відбувся майстер-клас з WenDo

  Вперше в Україні у Бердичеві відбувся майстер-клас з WenDo

  450
  ПОДІЛИТИСЬ

  З 7 по 10 квітня 2016 р. на базі Спорткомплексу “ЛАВ” вперше в Україні пройшов майстер-клас з ВенДо, як методу самооборони, спрямованого на запобігання психологічного та фізичного насилля проти жінок. Дане навчання проходило в рамках проекту “Кризова інтервенція-підтримка неурядових громадських організацій в Україні, які працюють з воїнами АТО та їх родинами”, що реалізується Фондом “Добра Воля” (Краків, Польща) у співпраці з Громадською організацією Житомирською обласною організацією “Воскресіння” (Бердичів, Україна) за фінансової підтримки в рамках програми RITA – “Перетворення у регіоні” Польсько-Американського фонду свободи, яку реалізує Фонд “Освіта для демократії”.

  Що ж таке WenDo? Назва походить від слів “women” – переклад з англійської “жінка” і японського “do” – “дорога”, дослівний переклад українською – Дорога Жінок.

  Цей метод був розроблений у Канаді на початку 70-х років Недою та Енн Пейдж із Торонто (Онтаріо). Пейдж присвятили себе створенню програми, щоб навчити жінок захищати себе, після того, коли почули про вбивство Китті Дженовезе з Нью-Йорку 13 березня 1964 року. Нед та Енн були майстрами з дзюдзюцу, карате, дзюдо і впродовж багатьох років вони розробляли ефективні методи самооборони для жінок, які увійшли у WenDo. І тільки після того, коли жінки почали відкрито говорити про насилля, як про фізичне, так і сексуальне з боку чоловіків, почали проводитись майстер-класи з WenDo. WenDo набула великої популярності у Європі як метод самооборони для жінок, особливо у Німеччині, Австрії, Швейцарії.

  WenDo – це метод протидії насильству, від якого потерпають жінки і дівчата. Цей метод включає в себе інформацію на тему соціальної статі (гендеру), соціалізації дівчат та хлопців, механізмів приниження та насилля у патріархальному суспільстві. Цей метод створений жінками для жінок і дівчат.

  13000551_1120631964654852_1985130378_oНайкращі тренери з Польщі по ВенДо Ольга Ланевская та Ева Рутковска приїхали, щоб укріпити позицію жінок, підвищити їх віру у власні сили і можливість захищатись від фізичного, психологічного, вербального, сексуального, економічного насилля. Такий підхід дає впевненість у власних силах і дає віру у захист особистих кордонів, не давати порушувати особисту безпеку, свободу права на прийняття свого рішення, право на життя без насилля.

  Учасниками майстер класу стали 24 жінки, з них: дружини, мами, сестри, дочки воїнів АТО, волонтери-психологи та волонтери, які безпосередньо працюють з родинами воїнів АТО.

  “Програма занять з WenDo включала в себе 12-годиний базовий курс під час якого учасниці ознайомилися зі своїми силами, а також спробували нові асертивні способи поведінки. Даний курс включив в себе заняття з області ефективного спілкування та вирішення проблем. Під час занять використовувались симулятивні вправи, рольові ігри, дискусії в малих групах та обговорення у великому колі. Щодо фізичної самооборони учасниці знайомились з вправами з різних технік: удари, блоки, визволення, завдяки яким учасниці відчували свою силу, навчались механізму особистого захисту у небезпечній ситуації “використовуючи” своє тіло”, – розповіла керівник проекту Української сторони, голова ГОЖОО “Воскресіння” Оксана Трибун. “Мені хочеться подякувати керівництву Спорткомплекса “ЛАВ”, які надали нам приміщення для проведення занять, голові Громадської Організації “Українське Об’єднання Учасників бойових дій та Волонтерів АТО” в Житомирській області Олександру Осадчому за надання реквізиту для майстер-класу”.

  Прес-служба
  ГОЖОО “Воскресіння”