Додому ІНФОРМАЦІЯ Впровадження енергоефективних заходів.

Впровадження енергоефективних заходів.

448
ПОДІЛИТИСЬ

8 квітня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №231 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 №243 і від 17.10.2011 №1056”, яка спрямована на стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів та заміну газових котлів на твердопаливні або електричні котли.

Прийняття даної постанови дозволяє запровадити в Україні прозорий механізм стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів. Визначений перелік енергоефективного обладнання та матеріалів, які можна придбати в кредит та отримати державну підтримку – компенсацію (30% – для індивідуальних будинків, квартир; 40% – для ОСББ), зокрема для:

– утеплення фасадів житлових будинків та горищ;
– модернізації систем освітлення у місцях загального користування;
– встановлення енергозберігаючих вікон (склопакетів) у місцях загального користування багатоквартирного будинку;
– встановлення засобів обліку теплової енергії;
– облаштування індивідуальних теплових пунктів;
– встановлення теплових насосів;
– модернізації або заміни ліфтів тощо.

Проведення комплексної термомодернізації житлових будинків дозволить заощадити до 50% теплової енергії, що споживається нині.

На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи – мешканці приватних будинків та квартир, так і організовані об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Реалізувати такі ініціативи можна у співпраці з провідними державними банками: ПАТ АБ “Укргазбанк” та ПАТ “Державний ощадбанк України”. В цих банках розроблені спеціальні кредитні програми на придбання енергозберігаючих матеріалів та обладнання. Кредитні програми призначені для юридичних та фізичних осіб – підприємців малого і середнього бізнесу, а також для ОСББ, і передбачають надання кредитів на термін до 3-х років під 11% річних.

За детальною інформацією щодо отримання кредитів можна звернутись у відділення вказаних банків.

Щодо отримання державної підтримки (компенсації) на впровадження енергоефективних заходів рекомендуємо звернутись в “Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України” за тел.: (044) 292-32-57.

Управління ЖКГ.