Додому НОВИНИ Влада і громада Впровадження мікропроекту громади.

Впровадження мікропроекту громади.

736
ПОДІЛИТИСЬ

У рамках проекту ЄС та програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” 11 серпня в малій залі районної ради відбувся тренінг для Скаківського, Хажинського, Никонівського та Рейського сільських голів, активу чотирьох громадських організацій району-учасників проекту на тему “Впровадження мікропроекту громади”.

У тренінгу брали участь інженер-будівельник центрального офісу проекту МРП Микола Коломієць, координатор Житомирського обласного ресурсного центру Георгій Федорук, керівники ресурсних центрів Андрушівського, Ружинського, Чуднівського районів, голова районної ради Костянтин Мулярчук, голова РДА Едуард Томашевський, координатор районного ресурсного центру громад Лариса Савенко, заступники голів та керівники окремих управлінь та відділів.

Відкрив тренінг голова районної ради Костянтин Мулярчук, який подякував організаторам Проекту за рішення проводити тренінг саме на базі Бердичівського району та наголосив, що районна рада не стоятиме осторонь Проекту, буде допомагати у вирішенні усіх необхідних питань необхідних для його реалізації.

Інженер Проекту Микола Коломієць ознайомив присутніх з вимогами Проекту ЄС/ПРООН-ІІІ щодо виконання ремонтно-будівельних робіт, основними етапами мікропроектої пропозиції, звітністю за транш, проведенням громадського аудиту, діяльністю громадських організацій після завершення Проекту, а крім того зробив оголошення про конкурс в рамках Проекту в якому можуть брати участь районні ресурсні центри громад та ознайомив з його умовами.

Координатор обласного ресурсного центру Георгій Федорук зосередив увагу представників громад на клопіткій повсякденній праці необхідній для реалізації Проекту та повідомив, про тендер по відбору ліцензованих підрядників, який відбувся 7 серпня у громадській організації с. Хажин та про тендер, який відбудеться 14 серпня у Никонівській та Скаківській громадських організаціях.

Нагадуємо читачам, що Проект впроваджується на умовах спів фінансування: 75% дає програма розвитку ООН і ЄС, 20% – місцева влада, а 5% повинні зібрати громади району.

З метою надання допомоги у реалізації Проекту на території району спільними розпорядженнями голови районної ради та голови РДА утворено районний ресурсний центр та форум місцевого розвитку.

На засідання вищезазначеного Форуму було затверджено плани розвитку громад району, а також пріоритетні проблеми, що будуть впроваджені в рамках міжнародного проекту МРГ, а саме: громадська організація с. Никонівка обрала облаштування водовідведення у Никонівській ЗОШ І-ІІ ст. (влаштування внутрішніх туалетів), громадські організації сіл Скаківка і Хажин проведуть енергозберігаючі заходи у Скаківській та Хажинській загальноосвітніх школах (заміна вікон); громадська організація села Рея – інноваційне енергозбереження шляхом реконструкції системи опалення з встановленням піролізного котла в Рейському дошкільному закладі.

Сільські громади проходитимуть 4 етапи впровадження проекту: підготовчий, будівельний, здачу й прийняття об’єкта в експлуатацію та передачу на баланс власника.

Лариса Савенко,
керівник районного ресурсного центру.

5 2 3 4