Додому НОВИНИ Влада і громада Впровадження інвестиційних проектів регіонального розвитку у Бердичівському районі

Впровадження інвестиційних проектів регіонального розвитку у Бердичівському районі

561
ПОДІЛИТИСЬ

Із настанням перших холодів всі ми починаємо замислюватися над тим, як і чим будемо обігрівати власні домівки, як вчинити, аби опалювальний сезон не “вдарив” боляче по гаманцю і при цьому не залишитися в напівобігрітому будинку чи квартирі. Також нас турбує питання в яких умовах будуть перебувати наші діти під час навчання?

Енергозберігаючі технології та перехід на альтернативні види палива, у комплексі, приводять до енергоощадливості та енергоефективності, що на сьогодні є надзвичайно актуально для всіх і завдання №1 перед владою Бердичівського району.

Готуючись до опалювального сезону, виконуючи Постанови КМУ, підтримуючи державну політику у сфері паливної енергетики, впроваджуючи у районі енергоефективні заходи, керівництво районної державної адміністрації може підбити деякі підсумки.

У Бердичівському районі станом на 7 жовтня у трьох котельнях загальноосвітніх шкіл встановлено котли на альтернативних видах палива. Це Райгородоцька, Великоп’ятигірська, Озадівська ЗОШ. Встановлено котел у Бердичівській Центральній районній лікарні, змонтовано та запущено в дію два електропарогенератори. До кінця жовтня місяця в дію мають запустити ще дві котельні – у Маркушівській і Скраглівській ЗОШ. Дані об’єкти потрапили до переліку інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що фінансуються у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Варто зазначити, що використання котелень на газовому обладнанні, обігріваючи власні площі, потребувало 459 тис. куб. м. газу на опалювальний період, на що необхідно було б затратити близько 4 млн. 126 тис. грн. Провівши розрахунки потреби у дровах, опалюючи ті самі площі, необхідно буде затратити на тверде паливо 640 тис. грн. Можна зробити висновок, що при належній реалізації вказаних проектів економічна ефективність очевидна, а бюджетні кошти, котрі зекономлені бюджетними установами, згодом використають на інші потреби освіти та медицини.

Слід зауважити, що Бердичівський район за останні 20 років не отримував можливості і не втілював на практиці такої кількості масштабних проектів. Це стало можливим завдяки початку проведення реформи з фінансової децентралізації районів та завдяки злагодженій роботі голови райдержадміністрації Е.Є. Томашевського, народного депутата України Олександра Ревеги, управлінь районної державної адміністрації.

Прес-служба райдержадміністрації.