Врятувати соснові ліси!

Врятувати соснові ліси!

183
0
ПОДІЛИТИСЬ

В останні роки причиною всихання соснових насаджень на Житомирщині є широке розповсюдження осередків стовбурових шкідників, що призвело до поширення судинного мікозу. Які ж особливості та закономірності причин всихання сосни? Внаслідок проведеної роботи та аналізу цієї проблеми встановлено тісний зв’язок розповсюдження мікозу сосни з осередками розмноження та розповсюдження стовбурових шкідників, оскільки гриби, якими інфікують короїди дерева, допомагають їх личинам перетравлювати деревину.

Тому необхідно запобігти розвитку патологічних процесів у лісі та зменшити шкоду, що завдається шкідниками і хворобами. З цією метою потрібно систематично проводити лісопатологічні обстеження з метою виявлення та документального оформлення всіх осередків всихання сосни звичайної, а також включити їх до переліку санітарно-оздоровчих заходів. Слід також санітарні та інші види рубок, що почалися в зимовий період завершувати до 1 квітня. Очищення місць рубок проводити відповідно до санітарних правил в лісах України.

Дуже важливо врахувати те, що зимуючий запас шкідника зосереджений під корою дерев (особливо в комливій частині та в пеньках), заготовлена деревина та пні обов’язково мають бути окоровані. Кора, в тому числі, з комливої частини та пеньків має бути спалена. Дотримуватись також санітарних правил при захисті заготовленої деревини від шкідників та хвороб.

ДП “Романівський лісгосп АПК” Бердичівське лісництво.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ