Додому НОВИНИ Влада і громада Всеукраїнський абсурд

Всеукраїнський абсурд

1026
ПОДІЛИТИСЬ

Все більше і більше українців дратує і викликають насмішки в соціальних мережах фото про те, що саме в жовтні, листопаді і грудні в містах і селах по всій Україні розпочинається будівельний бум: в сніг і дощ йде асфальтування доріг, капітальний ремонт дахів, розпочинається закладання нових будівельних об’єктів…

Я не виню у цьому місцевих керівників, адже вони, починаючи з січня цілий рік пишуть слізні листи в Кабмін і міністерства, проводять тендери, які забирають багато часу, ходять по кабінетах можновладців. І лише під кінець року з «барського плеча» їм виділяють кошти, щоб до кінця року знову їх забрати, бо хто ж їх за такий короткий термін освоїть. І тоді знову доводиться писати листи, просити, щоб їх повернули.

Невже у наших урядовців, які вчились у престижних університетах США і Європи, не вистачає розуму змінити декілька пунктів, в яких передбачити таку ситуацію і дати дозвіл використати виділені кошти в листопаді у наступному році.

Чому б не наслідувати досвід інших країн, де фінансовий рік завершується 1 вересня. І всі термінові роботи проводять не зимою, а в нормальних погодних умовах, тобто, до кінця серпня.

Районна сесія не відбулась

На сесії районної ради, яка знову не відбулась з-за відсутності кворуму, прозвучали звинувачення на адресу голови районної ради Софії Томашевської, що вона не зуміла організувати депутатів, а робила все, щоб сесія не відбулась.

Голова райради відкинула ці звинувачення та покинула сесійну залу. Але присутні депутати вирішили задати питання керівнику ЦПМСД Наталії Ровковій щодо, як вони вважають, необґрунтованого, чи несправедливого звільнення медичного персоналу Центру. У своєму виступі Наталія Ровкова пояснила, що скорочення штату пов’язане з введенням медичної реформи, яка передбачає, що кошти йдуть не на лікарів, а на пацієнтів. І тому, якщо одна амбулаторія заключила угоди, наприклад, з 800 людьми, а інша – лише з декількома сотнями, то, звісно, і коштів буде виділятись менше, і ставки медиків скоротять. Хоча її доводи не всіх переконали. Звучали заяви про те, що деякі медичні працівники втратили довіру своїх пацієнтів, і тому ті не бажають укладати з ними угоди.

Присутній на сесії голова райдержадміністрації Петро Яригін, вислухавши всіх зазначив, що дуже засмучений владною конфліктною ситуацією, яка склалась в районі. Бо час нині дуже складний: необхідно переглянути фінансування закладів, які фінансуються з районного бюджету, адже у цьому році відбудуться вибори Гришковецької селищної та Райгородоцької і Швайківської сільських ОТГ.

Крім того, на цій сесії планувалось внести зміни до районної програми і використати той, навіть невеликий залишок коштів, які надавались району, та інші невідкладні питання. Він закликав депутатів райради припинити чвари і подумати про майбутнє району, яке вимальовується дуже непростим.

Володимир Кравченко.