Додому НОВИНИ Медицина Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

911
ПОДІЛИТИСЬ

З 1 по 7 серпня триває Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування, який проходить і в нашому місті Бердичеві. На базі міської лікарні, яка працює згідно присвоєного статусу Лікарня доброзичлива до дитини, зокрема і в пологовому відділенні дотримуються забезпечення 12 принципів підтримки грудного вигодовування.

Бажання кожної матері і батька – це виростити дитину міцною, здоровою, розумною. Одним з найбільш важливих факторів, які впливають на формування майбутнього здоров’я дитини, є характер її вигодовування протягом першого року життя.
Здорові діти – щасливі батьки!!!

DSC_6676_1Материнське молоко – ідеальна їжа для дітей цього періоду. Дослідження свідчать, що діти, яких годували груддю краще розвиваються розумово; контакт матері й дитини під час годування груддю викликає у немовлят відчуття надійного захисту та тепла. У малюків рідше спостерігаються розлади шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання, цукровий діабет. Грудне молоко щорічно запобігає шести мільйонам дитячих смертей і не лише захищає дитину, а й позитивно впливає на здоров’я жінок, зменшуючи вірогідність онкологічних захворювань грудної залози та яєчників.

Часте й активне смоктання сприяє збільшенню лактації. Тому годувати немовля необхідно без обмежень у частоті та тривалості цього процесу. Дитина сама регулює час і кількість споживання їжі. Не слід уникати нічного годування, бо саме в цей час в організмі жінки виробляється гормон пролактин, який відповідає за лактацію. Немає необхідності перед кожним годуванням мити соски, бо на сосках та ареолі знаходиться змазка, яка оберігає шкіру від пересушування та тріщин. А також до складу змазки входять елементи, які захищають дитину від інфекційних захворювань. Достатньо дотримуватись звичайної гігієни тіла.

Грудне вигодовування має тривати шість місяців без будь-якого догодовування та корекції. Протягом цього часу жінка є фізіологічно безплідною (гарантія не завагітніти – 98 відсотків). Це безпліддя зумовлюють гормони, які пригнічують овуляцію. Отже, годуючи своє немовля груддю, жінка в ідеалі здатна сама регулювати інтервали між пологами.

Усім молодим батькам радимо ознайомитися з основними принципами грудного вигодовування.

12 принципів грудного вигодовування:
1. Наявність письмового документа з викладенням політики (плану дій) щодо підтримки грудного вигодовування і регулярне доведення його положень до відома усіх медичних працівників закладу, вагітних, матерів та членів їхніх родини.
2. Систематичне навчання медичного персоналу впровадженню політики (плану дій) підтримки грудного вигодовування.
3. Впровадження в практику сучасних методів підготовки сім’ї до пологів. Інформування та навчання вагітних матерів та членів їхніх родин щодо переваг та методів грудного вигодовування.
4. Допомога матерям успішно розпочати раннє грудне вигодовування.
5. Навчання вагітних жінок, матерів та членів їхніх родини, як годувати груддю та як зберегти лактацію в складних ситуаціях, в тому числі, якщо вони тимчасово відокремлені від своїх дітей.
6. Підтримка виключно грудного вигодовування до шестимісячного віку дитини за винятком випадків, зумовлених медичними або соціальними показаннями, і продовження грудного вигодовування до 1 року і більше зі своєчасним введенням підгодовування.
7. Забезпечення цілодобового спільного перебування матері і дитини та участі матері (членів родини) у здійсненні догляду за дитиною.
8. Заохочення грудного вигодовування за вимогою дитини за відсутності медичних протипоказань.
9. Відмова від використання у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні, сосок, пустушок та інших середників, які імітують материнські груди.
10. Створення груп підтримки грудного вигодовування і направлення до них матерів.
11. Дотримання Міжнародного зводу правил зі збуту замінників грудного молока.
12. Практика партнерських пологів (підготовка партнерів і допомога жінці під час пологів, вибір вільної позиції в пологах). Вільне відвідування породіллі (матері і дитини) у відділенні спільного перебування.

Всі сімейні пари при дотриманні принципів грудного вигодовування мають здорових дітей як в розумовому, так і в фізичному відношенні.

Бердичівська ЦМЛ.