Додому НОВИНИ Влада і громада Всією громадою допомагаємо нашій армії

Всією громадою допомагаємо нашій армії

275
ПОДІЛИТИСЬ

Починаючи з часу, як зародився волонтерський рух, а це початок антитерористичної операції, виникла нагальна потреба допомоги нашим захисникам у багатьох питаннях. Широка підтримка надходить як від підприємств, фермерів, так і простих жителів Бердичівщини.

Зокрема, хочеться зупинитись на чіткій системі організації цієї роботи в Бистрицькій громаді. Тут особливого масштабу надання гуманітарної допомоги набрало з початку повномасштабного вторгнення рашистського окупанта. Практично з кожного двору зібрали допомогу у вигляді консервації, макаронних виробів, олії, муки, цукру, овочів. Родина Михайла Юзіка щедро поділилась готовими виробами у вигляді копченого та сирого сала, копченої та маринованої рибної продукції, копченої курятини.

Підприємець Сніжана Фіщук надала допомогу у вигляді м’ясної продукції. А за декілька днів почали працювати за схемою «на морозильну камеру», тобто, місцеві господині виготовляють не напівфабрикати, а готову продукцію, яку заморожують та раз на тиждень відправляють до нашої армії. Для цього керівники-аграрії забезпечують надходження сировини та всіх необхідних інгредієнтів, а небайдужі односельчани та працівники підприємств виготовляють певний вид продукції.

До цієї роботи на перших порах до бистриківчан долучились і Гардишівська та Озадівська громади (старости Ольга Мазур та Мирослава Шнайдер). Активна допомога жителів цих сіл була достатньо суттєвою.

За неповних два місяці в Бистрицькій громаді переробили і відправили у «гарячі» точки не одне порося та не одне теля, випекли центнери смачної домашньої випічки, пиріжків, рогаликів, печива, наварили вареників, приготували налисників, гречаників, ковбас, рулетів, чебуреків, зразів, паштетів, сирів, згущеного молока та інших смаколиків.

Працюють односельчани цілими сім’ями. Приємно відзначити, що активну допомогу надають і ті сім’ї, чиї сини, доньки, чоловіки нині знаходяться на оборонних позиціях.

Так, кондитерські вироби надали сім’ї Оксани Котовської та її доньки Анастасії Івасюк, чоловік та батько яких Денис Івасюк захищає нашу державу ще з 2019 року. Їх кондитерські вироби ручної роботи особливі. Це напевно тому, що їм допомагає півторарічна Софійка, яка з нетерпінням чекає на повернення свого татка. Вони у кожний свій виріб вкладають душу, через що продукт виходить ексклюзивним і надзвичайно смачним. А нещодавно імбирними пряниками, виготовленими та прикрашеними руками мами Оксани та її доньок Тетяни та Анастасії, вітали жінок-військовослужбовців нашої рідної 26-ї бригади у далеко не святковий День 8 березня.

Приємно, що серед багатьох із жінок-військовослужбовців нашої бригади є значна кількість і наших мужніх та сміливих односельчанок. Це Оксана Щетинська і Тетяна Костенко, сестри Ірина Чернишук та Оксана Козел, Алла Івасюк та Олена Мельничук.

На прохання щодо допомоги відгукувались цілими родинами. Ліпили і варили, смажили і тушкували родини Ольги Романівни Костенко, Людмили Олексіївни Костенко, Катерини Король (її чоловік нині на передовій), Галини Кучерявої-Королькової, Наталії Василівни Костенко, Валентини Гаврилюк (її син Віктор Гаврилюк щойно був призваний до лав ЗСУ), Наталії Гудими, Людмили Кунік, Ірини Тичинської, Тетяни Івашкевич, Віри Панчук (чоловік Олександр та син Олександр щойно стали до лав ЗСУ). Варто згадати і про Марію Євменівну Мусіюк, Наталію Рущиць, Валентину Пилипівну Богун, Олену Сковлюк, Нелю Йосипівну Гаврилюк, Наталію Руденко, Людмилу Андріївну Кравченко (її донька Тетяна проходить військову службу з 2015 року, син Сергій – з квітня цього року), Наталію Яківну Северенчук, Галину Миколаївну Мінакову, Аліну Гаврилюк, Антоніну Кундаль, Інну Лук’янівну Іськову, Любов Машкару, Лідію Дем’янівну Стороженко, Тамару Дудюк, Ірину Федорчук (її чоловік Олександр служить із 2015 року), Лесю Прищепу (її чоловік Олександр призваний із перших днів війни), Галину Стороженко, Лілію Шабанову, Тетяну Василівну Івасюк, Анатолія і Тетяну Мельників, Аллу Сорочинську. Але насправді всіх і не перерахувати. Координатором цієї кропіткої роботи є Світлана Барановська.

Перші гуманітарні вантажі сельчани доставляли власними силами. Для цього залучали транспорт переселенця з Київщини В’ячеслава Вахніцького, який разом зі своїм сином Дмитром особисто і доставляв вантаж за місцем призначення. Для доставки гуманітарної допомоги залучався і місцевий житель Сергій Руденко, який транспортом підприємця Ю.В.Нєйолова доставляв відповідний вантаж за місцем відповідного призначення.

Слід відзначити, що сільськогосподарські підприємства СФГ «Віктор» (керівник В.Й. Барановський) та ФГ «СЄРГІЙ-С» (керівник С.О. Вахнюк) постійно допомагають нашим захисникам. Зокрема, керівники підприємств всіляко сприяли та особисто допомагали у вивезенні мешканців із територій, де велися бойові дії. До того ж на протязі березня і першої половини квітня працівники ФГ «СЄРГІЙ-С» Володимир Шалений (на даний час вже призваний до лав ЗСУ) та Віктор Барановський системно виконували завдання військкомату та Бердичівської військової адміністрації (голова Людмила Димидюк), доставляючи транспортом господарства різні спеціальні вантажі. Також на столичний млин цими ж працівниками благодійно було доставлено пшеницю для потреб ЗСУ та потреб постраждалих населених пунктів. Господарствами постійно надавалася благодійна допомога паливно-мастильними матеріалами для потреб ТРО та ЗСУ.

Враховуючи високий рівень організації гуманітарної справи до Бистрика від Аграрної Ради України надійшла благодійна гуманітарна допомога – різноманітні продукти харчування, одяг, взуття, постільна білизна, дитяче харчування, памперси, миючі засоби та засобів особистої гігієни, іграшки, медична білизна та лікувальні препарати. Всього майже 20 тонн, які нині розподіляють серед найбільш вразливих жителів в усіх старостинських округах Райгородоцької громади. Це і вимушені переселенці та біженці, багатодітні сім’ї, діти-сироти, інваліди та інші. Також на прохання сімейних лікарів ще на початку березня керівництво бистрицьких господарств забезпечило місцевий ФАП самими необхіднішими лікувальними засобами, дезинфекторами, системами для крапельниць, шприцами та перев’язувальними матеріалами згідно наданого лікарями списку.

Катерина ЗАКРЕВСЬКА, волонтер