Додому НОВИНИ Бізнес Втратити цю можливість ми не маємо права.

Втратити цю можливість ми не маємо права.

571
ПОДІЛИТИСЬ

В попередньому номері газети “Земля Бердичівська” було надруковано Звернення депутатів Запорізької обласної ради до Президента, Прем’єра, Верховної Ради щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та збереження чинної системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників.

Проблеми підняті в даному Зверненні дуже близькі нам, аграріям. Я вважаю, що в далекій перспективі при розумному і чесному, щоб не постраждали селяни, вирішенні питання продажу землі можливе. Але при нинішній складній соціально-економічній ситуації , в умовах війни таке рішення недопустиме. Адже значні площі земель будуть скуповуватись з метою подальшого їх перепродажу за більш високою ціною, що призведе до зростання вартості аграрної продукції і спричинить інфляцію. Існує багато інших ризиків. Тому допустити продаж землі нині недопустимо. Тим більше, що як свідчить статистика, аграрний сектор країни разом із суміжними галузями дає майже 27 % ВВП і забезпечує найбільше валютних надходжень. Агросектор – оптимальний локомотив для української економіки для найближчих десятиліть. І від темпів його зростання залежить, чи знайдуться кошти на освіту, медицину, науку. А резерви в нас величезні. Як свідчить аналітика, купивши у нас кукурудзу за 120 доларів за тонну, інші країни заробляють 680 доларів доданої вартості за рахунок виробництва біоетанолу та кормів. Увесь ріпак, який ми експортуємо, європейські країни переробляють на біодизель. Це говорить про те, що Україна повинна вміти переробляти свою сировину, а не бути сировинним придатком для інших країн.

Історія вчить нас, що кожна розвинута країна в свій час використовувала тільки їй властиву перевагу: для Швейцарії це була сфера фінансів, для Японії – виробництво електроніки, а для Ізраїлю – високорозвинена медицина. Тому український вибір прориву саме в сільському господарстві продиктований самою природою, оскільки 25% світових чорноземів сконцентровано в нашій державі. І втратити цю можливість ми не маємо права.

Віктор Олянюк, СТОВ “Скаківське”.