Вшанували пам’ять…

Вшанували пам’ять…

439
ПОДІЛИТИСЬ

Цими днями минають перші роковини смерті відомого бердичівського письменника, публіциста, автора циклу історичних романів “Козацька Русь” Кухарчука Олександра Федоровича. Світлу пам’ять про Людину з великої літери вшанували на Бердичівщині.

До села Малосілка, що нині входить до складу Швайківської громади, завітали численні гості – рідні, друзі відомого письменника, колеги по перу. Завітали не просто згадати свого колегу, а виконати місію вшанування пам’яті.

Олександр Кухарчук першу власну поезію та прозу почав писати ще навчаючись у стінах Малосілківської школи. Далі були навчання в юридичному інституті, робота слідчим, адвокатом.

Історичні романи Олександр Кухарчук почав писати вже в незалежній Україні, коли з’явилась можливість ознайомитись із архівними матеріалами. Його метою стало дослідження періоду становлення в Україні козацтва і його подальший занепад. А донести цю інформацію до читача вдалось завдяки створеним романам із циклу “Козацька Русь”.

Ця важка та титанічна праця не залишилась повз уваги ні численних читачів, ні колег-письменників: сивочолий автор увійшов до Національної спілки письменників України, став лауреатом численних літературних премій та відзнак. Його книги нині читають із захопленням як шанувальники історичного минулого, так і молоде покоління, адже “Козацька Русь” увійшла до фондів усіх бібліотек міста та району.

У заході вшанування взяли участь колеги, друзі, шанувальники творчості, керівництво села та школи, родина митця. На стіні навчального закладу з’явилась пам’ятна дошка, присвячена бердичівському письменнику. Перед присутніми виступили відомі у краї письменники та поети Михайло Пасічник, Валерій Хмелівський, Світлана Гресь, Василь Врублевський. Син письменника Олександр Кухарчук подякував присутнім та представникам місцевої громади за пам’ять про свого батька – палкого патріота України.

Анатолій Горобчук.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ