Додому НОВИНИ Культура Вшанували пам’ять…

Вшанували пам’ять…

743
ПОДІЛИТИСЬ

Цими днями минають перші роковини смерті відомого бердичівського письменника, публіциста, автора циклу історичних романів “Козацька Русь” Кухарчука Олександра Федоровича. Світлу пам’ять про Людину з великої літери вшанували на Бердичівщині.

До села Малосілка, що нині входить до складу Швайківської громади, завітали численні гості – рідні, друзі відомого письменника, колеги по перу. Завітали не просто згадати свого колегу, а виконати місію вшанування пам’яті.

Олександр Кухарчук першу власну поезію та прозу почав писати ще навчаючись у стінах Малосілківської школи. Далі були навчання в юридичному інституті, робота слідчим, адвокатом.

Історичні романи Олександр Кухарчук почав писати вже в незалежній Україні, коли з’явилась можливість ознайомитись із архівними матеріалами. Його метою стало дослідження періоду становлення в Україні козацтва і його подальший занепад. А донести цю інформацію до читача вдалось завдяки створеним романам із циклу “Козацька Русь”.

Ця важка та титанічна праця не залишилась повз уваги ні численних читачів, ні колег-письменників: сивочолий автор увійшов до Національної спілки письменників України, став лауреатом численних літературних премій та відзнак. Його книги нині читають із захопленням як шанувальники історичного минулого, так і молоде покоління, адже “Козацька Русь” увійшла до фондів усіх бібліотек міста та району.

У заході вшанування взяли участь колеги, друзі, шанувальники творчості, керівництво села та школи, родина митця. На стіні навчального закладу з’явилась пам’ятна дошка, присвячена бердичівському письменнику. Перед присутніми виступили відомі у краї письменники та поети Михайло Пасічник, Валерій Хмелівський, Світлана Гресь, Василь Врублевський. Син письменника Олександр Кухарчук подякував присутнім та представникам місцевої громади за пам’ять про свого батька – палкого патріота України.

Анатолій Горобчук.