Додому НОВИНИ Влада і громада Відбувся День відкритих дверей з питань захисту конкуренції в Бердичівському районі

Відбувся День відкритих дверей з питань захисту конкуренції в Бердичівському районі

410
ПОДІЛИТИСЬ

У вівторок, 21 червня 2016 року, у малій залі Бердичівської райдержадміністрації відбувся День відкритих дверей з питань захисту конкуренції в Бердичівському районі.

У зазначеному заході участь взяли: голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Безсмертний О.В., голова Бердичівської районної державної адміністрації Томашевський Е.Є., заступник голови Бердичівської районної ради Рудик О.А., керівники і спеціалісти відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації та представники засобів масової інформації.

Під час заходу Олександр Васильович Безсмертний підкреслив, що 2016 року відділення спрямувало зусилля, в першу чергу, на адвокатуванні конкуренції – проведенні заходів з підтримки конкуренції, не пов’язаних з державним примусом.

Одним із найбільш вагомих напрямів адвокатування конкуренції є оцінка впливу на конкуренцію регуляторних актів. З цією метою Відділенням за 5 місяців 2016 року було опрацьовано 78 проектів рішень та розпоряджень органів влади та органів місцевого самоврядування, до 42 з них надано зауваження або у погодженні відмовлено, оскільки їх прийняття могло б негативно позначитися на розвитку конкуренції.

У ході наради Олександр Васильович Безсмертний звернув увагу на найбільш резонансні справи Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за останні три роки (2013-2015) та поінформував щодо підсумків діяльності відділення за 5 місяців 2016 року.

У подальшій роботі відділення спрямує зусилля на питаннях захисту та розвитку конкуренції, перш за все, на соціально важливих ринках, зокрема у сфері житлово-комунальних послуг, крім того, буде здійснюватись державний контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на інших ринках відповідно до плану роботи на 2016 рік та за дорученнями Антимонопольного комітету України.

SL748608На завершення свого виступу голова відділення ознайомив присутніх про введення Антимонопольним комітетом України в дію Рекомендаційних роз’яснень від 16.02.2016 №6-рр, які мають назву “Щодо застосування положень частин другої, п’ятої та шостої статті 52 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, частин першої та другої статті 21 Закону України “Про захист від недобросовісної конкуренції”.

Методичний документ, яким визначено підходи Антимонопольного комітету України, які рекомендується застосовувати його органам при визначені розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції з метою забезпечення правової визначеності та передбачуваності застосування положень зазначених законів.

У рамках програми заходу голова Житомирського обласного територіального відділення АМКУ відповів на запитання присутніх, провів особистий прийом громадян з питань дотримання конкуренційного законодавства.