Додому НОВИНИ Влада і громада Відбулась чергова зустріч із народним депутатом

Відбулась чергова зустріч із народним депутатом

322
ПОДІЛИТИСЬ

Цієї середи о 19.00 годині відбулась довгоочікувана зустріч народного депутата Богдана Кицака з представниками органів місцевого самоврядування, аграріями, власниками паїв та просто небайдужими мешканцями щодо Закону про обіг землі.

Як і в попередній раз, дана зустріч вийшла емоційною та часом насиченою звинуваченнями та образами в бік народного обранця. Однак, незважаючи на все це вдалось обговорити всі моменти, котрі у місцевих фермерів раніше викликали найбільші побоювання.

Що саме передбачено у даному Законі? Так, концентрація землі в одних руках обмежена з 200 000 га до 10 000 га. Орендар отримує першочергове право викупу землі у власника паю за наступною процедурою: якщо людина бажає продати власну земельну ділянку, то за 30 днів вона зобов’язана повідомити орендаря з вказаною ціни, яка буде прив’язана до тарифної сітки на основі нормативно-грошової оцінки.

Після згоди орендаря укладається договір купівлі-продажу. Для того, щоб фермер отримав можливість придбати земельну ділянку, в Міністерстві економіки розробили програму дешевих кредитів. Крім того, питання, яке найбільше хвилювало українців, стосувалось можливості продажу землі іноземцям. У новій редакції Закону передбачені запобіжники щодо заборони продажу землі громадянам інших держав, у тому числі представникам держави-агресора.

Додатково для повноти вирішення питання, Верховна Рада України прийняла рішення про передачу земель державної та комунальної власності під управління об’єднаними громадами, які матимуть можливість через аукціони реалізовувати даний тип земельних ресурсів.

Тому бачимо, що даний Закон, який є частиною аграрної реформи, дасть можливість задовольнити всі частини українського суспільства, котрі бажають справжнього процвітання нашої держави.

Марина Шкляр.

«ЗБ»: Ради справедливості слід відзначити, що на цій зустрічі образи були взаємними. Але учасникам вистачило мудрості вибачитись.