Додому НОВИНИ Влада і громада Відбулось друге пленарне засідання Бердичівської міської ради та перше – виконавчого комітету

Відбулось друге пленарне засідання Бердичівської міської ради та перше – виконавчого комітету

147
ПОДІЛИТИСЬ

Першим питання на порядку денному стало обрання секретаря міської ради. Кандидатуру на цю посаду висунув голова міської громади Сергій Орлюк, ним став депутата міської ради від «Слуги народу» Богдан Коляда.

Голосували депутати за процедурою таємно, тож лічильна комісія, обрана з представників усіх представлених у раді політичних партій, менш ніж за годину оголосила результат: за кандидатуру Богдана Коляди свої голоси віддали 32 депутати, не підтримали його п’ятеро депутатів, один бюлетень визнаний недійсним, один депутат не голосував. Таким чином, більшістю голосів Богдана Коляду обрали на посаду секретаря Бердичівської міської ради VIII скликання на строк повноважень ради.

Новообраний секретар у короткій промові подякував колегам за підтримку та запевнив, що докладатиме максимум зусиль, аби кожен із обранців незалежно від політичної приналежності зміг реалізувати задумане.

Також засіданні затвердили на посади заступників міського голови, старосту сіл Скраглівка та Підгородне, а також загальну кількість та персональний склад членів виконавчого комітету (склад виконкому розміщено поряд). Попередньо усі ці кандидатури, запропоновані головою громади Сергієм Орлюком, обговорювалися на постійних комісіях та погоджувальній раді.

Так, керуючою справами виконавчого комітету стала Лариса Котнюк, на посаді першого заступника міського голови працюватиме Артем Азізов. Сергій Орлюк матиме трьох заступниць: за гуманітарну сферу відповідатиме Олена Петрівська, за комунальну власність та земельні відносини – Інна Тарасюк, за житлово-комунальне господарство – Олена Благодир. Посаду старости Скраглівки та Підгородного обійматиме Ольга Мельник.

У вівторок відбулося перше засідання нового складу виконавчого комітету Бердичівської міської ради. На засіданні розглянули ряд питань, основним з яких стало схвалення проєкту бюджету Бердичівської міської територіальної громади на 2021 рік. Як показує побіжний аналіз, цей бюджет фактично стане бюджетом витримки та випробувань. Якщо стисло, то більшість галузей міста відчуватимуть гостру потребу в додаткових коштах. При цьому все ж закладено хоч і незначний, але ресурс на ремонт та реконструкцію окремих об’єктів соціальної інфраструктури. Також залишається питання щодо співфінансування окремих напрямків, яке напряму залежить від прийняття Держбюджету.

Проєкт бюджету члени виконкому прийняли одноголосно. Як прийняли одноголосно і інші питання, як от щодо відкриття Головної міської новорічної ялинки, придбання новорічних подарунків для дітей пільгових категорій та подарунків для першачків та вихованців дошкільних закладів.

Анатолій ГОРОБЧУК.