Додому НОВИНИ Влада і громада Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

271
ПОДІЛИТИСЬ

Сьогодні в приміщенні Бердичівського міського виконавчого комітету відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській міській раді.

Під час засідання комісії її учасники обговорили ситуацію щодо захворюваності на сказ на території міста у зв’язку з нещодавніми випадками та розробили комплекс протиепізоотичних заходів, направлених на недопущення поширення захворювання. У зоні карантину, встановленого на 2 місяці – уся північна частина Бердичева (мікрорайони М’ясокомбінату і Корніловки).

Розповсюджувачами інфекції являються дикі лисиці, які у зв’язку зі збільшенням популяції та відсутністю кормової бази на полях йдуть до міста та у приміські села. Є необхідність у закупівлі за рахунок місцевого бюджету оральної вакцини проти сказу для розповсюдження її в умовах дикої природи. І не з повітря, як передбачено державної програмою, а за допомогою лісників безпосередньо у місцях перебування лисиць. Можливо, відповідні кошти на це будуть передбачені у місцевому бюджеті на наступний рік.

Члени комісії закликають власників домашніх тварин провести їх вакцинацію від сказу, уникати контактів тварин із незнайомими тваринами, або тваринами, які дивно себе поводять.

Перший симптом сказу: тварина не відчуває страху. Характерним також є сильне слиноутворення.

Також під час засідання комісії вияснилось, що за інформацією медиків сьогодні є достатні запаси вакцини для людей у випадку нападу на них скажених тварин. У місцях виявлення трупів хворих лисиць проводиться дезінфекція та роз’яснювальна робота з населенням.