Додому НОВИНИ Влада і громада Відбулося термінове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній державній адміністрації

Відбулося термінове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній державній адміністрації

518
ПОДІЛИТИСЬ

На території УТМР мисливські угіддя Бердичівського району с. Малосілка виявлено тварину, хвору на сказ. Даний факт підтверджується лабораторним дослідженням в Житомирській регіональній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

З метою  недопущення поширення інфекції на інші населені пункти району та запобігання захворювання людей і тварин, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бердичівській районній державній адміністрації 22 грудня 2018 року провела термінове засідання.

Порядок денний комісії передбачав питання щодо проведення на території УТМР мисливські угіддя Бердичівського району с. Малосілка протиепізоотичних заходів в зв’язку з виявленням випадку захворювання лисиці на сказ.

Голова комісії, голова райдержадміністрації Петро Яригін відкрив засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та повідомив присутнім про те, що виявлено випадок захворювання лисиці на сказ.

Начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерій Биков запропонував ввести карантинні обмеження не лише на території УТМР мисливські угіддя Бердичівського району с. Малосілка, а й на прилеглі до неї лісові і сільськогосподарські угіддя в радіусі до 10 км, так як вогнищем сказу вважається не тільки місце виявлення джерела збудника інфекції (хворих на сказ тварин), а і навколишня територія, на яку можлива міграція диких та безпритульних тварин.

Заслухавши та обговоривши інформацію щодо епізоотичної ситуації захворювання тварин на сказ в Бердичівському районі, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бердичівській районній державній адміністрації

вирішила:

  1. Територію мисливських угідь УТМР Бердичівського району с. Малосілка з прилеглими територіями оголосити неблагополучними по сказу.
  2. Ввести на територію мисливських угідь УТМР Бердичівського району с. Малосілка карантинні обмеження.
  3. Встановити на території мисливських угідь УТМР Бердичівського району села Малосілка загрозливу зону в радіусі до 10 км.
  4. Затвердити план оздоровчих заходів по боротьбі зі сказом тварин на території мисливських угідь УТМР Бердичівського району с. Малосілка та загрозливу зону в радіусі до 10 км.
  5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальника управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Бикова В.М.