Додому НОВИНИ Відзначення 27-ї річниці виведення військ із Афганістану у Швайківській загальноосвітній школі

Відзначення 27-ї річниці виведення військ із Афганістану у Швайківській загальноосвітній школі

728
ПОДІЛИТИСЬ

15 лютого у Швайківській загальноосвітній школі відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення 27-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У заході взяли участь народний депутат України Олександр Ревега, голова районної ради Максим Самчик, голова районної державної адміністрації Едуард Томашевський, заступник голови районної ради Олена Рудик, перший заступник голови райдержадміністрації Тетяна Наумчук, голова Бердичівської районної спілки ветеранів афганської війни Микола Кривенький, учасники бойових дій, родичі загиблих воїнів та громадськість.

DSC_0460_1Колектив школи завжди ретельно готується до зустрічі почесних гостей, адже це одне з найважливіших свят у закладі.

Після невеличкої екскурсії музеєм (в школі вже 12 років існує музейна кімната воїнів-інтернаціоналістів) до уваги гостей учні Швайківської загальноосвітньої школи підготували концерт-реквієм пам’яті їхніх загиблих односельчан та жертв війни в Афганістані з інших сіл і міст України.

З Бердичівського району 88 чоловіків виконували свій обов’язок перед Батьківщиною на території інших держав, 15 з яких випускники Швайківської школи. Четверо військових не повернулося додому, серед них — троє швайківчан. Про те, що учні та односельчани пам’ятають загиблих в Афганістані Петра Чумака, Сергія Живуна та Анатолія Патея, свідчить пам’ятний знак біля школи, де завжди вінки та живі квіти – знак того, що подвиг хлопців вічно житиме серед людей.

Голова районної ради Максим Самчик у своєму виступі висловив подяку і шану ветеранам, воїнам-інтернаціоналістам за їх мужність, незламність, хоробрість, висловив співчуття рідним та близьким героїв, які загинули при виконанні військового обов’язку на рідній землі та на території інших держав та побажав усім присутнім міцного здоров’я, родинного благополуччя, мирного неба над головою.

DSC_0468_1Зі словами вдячності до синів України, які мужньо і чесно виконували і продовжують виконувати свій обов’язок, які лишились вірними присязі до кінця звернулись народний депутат України Олександр Ревега, голова райдержадміністрації Едуард Томашевський, голова Бердичівської районної спілки ветеранів афганської війни Микола Кривенький та директор Швайківської загальноосвітньої школи Ірина Білан.

Присутні на заході вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку землякам, які загинули під час виконання військового обов’язку на території Афганістану.