Додому НОВИНИ Влада і громада Відзначили третю річницю від дня створення 14 омпб “Черкаси”

Відзначили третю річницю від дня створення 14 омпб “Черкаси”

1066
ПОДІЛИТИСЬ

12 травня у військовій частині В3231 м. Бердичіва відбулись урочистості по відзначенню третьої річниці від дня створення 14 омпб “Черкаси”. Були поздоровлення, розповіді про створення та бойовий шлях батальйону, хвилина мовчання…

19 березня 2014 Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про створення оперативних штабів при обласних державних адміністраціях прикордонних областей України.

30 квітня 2014 виконуючий обов’язки президента України Турчинов доручив керівникам обласних адміністрацій почати створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України.

30 квітня 2014 було прийнято офіційне рішення покласти функції створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України на обласні військові комісаріати.

Відповідно Указу Президента України №444/2014 від 1 травня 2017 року “Про заходи для підвищення обороноздатності держави” було створено 14 батальйон територіальної оборони “Черкаси” до складу якого увійшло 100% добровольців першої та другої хвилі мобілізації.

10 травня 2014 року батальйон очолив полковник Радченко Микола Петрович. Також батальйон очолювали підполковник Потоцький Олександр Сергійович, майор Ковальчук Віктор Вікторович.

Формування батальйону проходило за сприяння з боку обласної адміністрації Черкаської області та громадських організацій. Бойову підготовку батальйон проходив у Переяславі-Хмельницькому. За дуже короткий час — до 26 травня батальйон був укомплектований до штатної чисельності у 423 чоловік та відправлений в район міста Котовськ Одеської області.

З 4 вересня 2014 року по 22 червня 2016 року підрозділ виконував  бойові завдання в зоні проведення Антитерористичної операції (беззмінно, майже 2 роки).

Назавжди запам’ятаєтеся воїнам батальйону тяжкі бої за визволення Волновахи, Петрівського, бої за висоти біля Старогнатівки, Миколаївки. Бої за терикони біля Гранітного та Новотроїцького.

За мужність та героїзм 563 військовослужбовці були нагороджені, з них більше 200 чоловік Державними нагородами, відзнаками Міністра оборони та Генерального штабу. З них:

 • 14 чол. орденами “За мужність”;
 • 3 чол. орденом “Богдана Хмельницького”;
 • 6 чол. нагородою “Захисник України”;
 • 67 чол. відзнакою “Знак пошани”;
 • 108 чол. “За зразкову службу;
 • 10 чол. “За оборону Маріуполя”;
 • 10 чол. “За оборону Волновахи;
 • 94 військовослужбовці відзначені відзнакою НГШ;
 • понад 300 військовослужбовців відзначені “Знаком пошани” 14 батальйону територіальної оборони “Черкаси”.

Три військовослужбовця 14-го батальйону віддали своє життя за Батьківщину:

 • старший лейтенант Бевз Роман Миколайович. Загинув 2 жовтня 2014 р. під час обстрілу біля с. Старогнатівка, Волновахський район, Донецька область;
 • старший солдат Пожарський Дмитро Павлович. Загинув 6 жовтня 2014 р. в бою з диверсійно-розвідувальним підрозділом російських бойовиків в районі с. Старогнатівка, Волновахський район, Донецька область;
 • молодший сержант Авраменко Олександр Іванович. Загинув 25 лютого 2016 р. від кулі снайпера поблизу села Гранітне (Волноваський район) Донецької області.

Бійці підрозділу продовжують з гідністю нести службу поряд з артилеристами бригади, підставляючи плече один одному у нелегкий час випробувань.