Додому НОВИНИ Влада і громада ВІДКРИТО ТА ОСВЯЧЕНО АЛЕЮ ПАМ’ЯТІ

ВІДКРИТО ТА ОСВЯЧЕНО АЛЕЮ ПАМ’ЯТІ

378
ПОДІЛИТИСЬ

Визначною подією серпня цього року стало відкриття та освячення Алеї пам’яті на польському католицькому цвинтарі Бердичева, що на вул.Пушкіна.

Урочисте перерізання стрічки під час відкриття Алеї здійснили настоятель кляштору Босих Кармелітів о.Рафаїл Мишковський та автор проекту Юрій Сокальський (див. на фото). Отець Рафаїл разом зі співбратами кармелітами освятили Алею, по котрій пройшла з піснями та молитвами перша процесія.

Нагадаємо, у березні відбувалось голосування бердичівлян за проекти бюджету участі. Серед шести переможців за результатами голосування став проект “Могилу прадіда врятуй від забуття”. Він здобув майже тисячу голосів від громади міста.

Автором проекту є депутат міськради, член Правління Спілки Поляків України Юрій Сокальський, котрий доклав максимум зусиль аби проект було втілено в життя. Таким чином на польському цвинтарі було вимощено кольоровою плиткою Алею пам’яті довжиною майже 200 метрів. Гості з Польщі вже високо оцінили європейський рівень проведених робіт.

Алея провадить від центрального майданчику до старовинного пам’ятника настоятелю парафії Св.Варвари Едмунду Бернатовичу. Вона слугуватиме для релігійних процесій, а також для туристичних відвідин. Зокрема по ходу Алеї, яка повстала замість смітників та хащів, можна побачити чимало старовинних пам’ятників, наприклад, надгробок Маршалка Бердичівського району Евстахія Біберштейн-Казімерського. Цю унікальну могилу вдалось врятувати від забуття завдяки Юрію Сокальському та його небайдужим колегам. До речі, цього року молодь з польського міста Югув виконала значний обсяг робіт по впорядкуванню польського кладовища у Бердичеві.

Крім того, було організовано суботник за участі бердичівських парафіян на чолі з отцем кармелітом Кшиштофом Урбанським.

Сподіваємось на підтримку цієї благородної мети по впорядкуванню та прибиранню стародавнього цвинтаря з боку всіх бердичівлян. Адже шанобливе ставлення до пам’яті наших предків є запорукою морального і духовного розвитку суспільства.

Проект бюджету участі “Могилу прадіда врятуй від забуття” став першим в історії міста, який було втілено в життя. Пан Юрій Сокальський дякує всім, хто віддав свій голос за цей проект. Особливу подяку висловлює волонтерам, котрі допомагали ще на етапі проведення голосування: Ларисі Вермінській, Світлані Іваненко, а також редактору газети “Земля Бердичівська” Володимиру Кравченку за інформаційне сприяння та підтримку.

Огороднійчук Денис.