ПОДІЛИТИСЬ

Нині, в часи загального очікування змін, все частіше лунають нові, цікаві, гарні ідеї від самих активних громадян, котрі можуть принести користь громадам. Однак не всім їм судилося бути реалізованими, часто через банальну необізнаність, та відсутність досвіду в реалізації задумів та проектів. Тому подія, що відбулася днями у Бердичеві була неймовірно актуальною.

За сприяння місцевого осередку об’єднання “Самопоміч” до нас завітали гості з Конгресу активістів культури з чотириденним тренінгом “Активні громадяни”. Даний захід є складовою частиною одноіменної програми, що була започаткована Британською Радою, створена для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку, реалізується в багатьох країнах світу. Метою тренінгу була підготовка активних суб’єктів громадського життя, які реалізують позитивні зміни на користь власних громад, обговорення актуальних для громади питань, розробка та реалізація проектів соціальної дії на локальному рівні.

Тож на ці чотири дні Арт-студія “Різома”, де власне і відбувався тренінг, перетворилась на осередок просвіти. Сам процес навчання був надзвичайно цікавим та пізнавальним. Заняття мали на меті не лише навчити учасників чомусь новому, а й виявити та вдосконалити власні навички, здібності, вміння.

В ході спілкування також виявлялися всі проблеми і негативні процеси, що відбуваються в громаді і в місті загалом. Спільна творча робота спонукала учасників до пошуку ідей і можливостей для того, щоб розпочати в своїй громаді позитивні зміни, що призведуть до її розвитку і процвітання.

Якщо на початку знайдені рішення видавалися лише мріями, то отримані знання надали їм реальних обрисів. Бо будь-яка хороша ідея має шанс на успіх, якщо вона представлена у формі чіткого, послідовного плану. Саме на цьому етапі задум стає проектом готовим до реалізації.

Активні бердичівляни мали змогу переконатися в цьому на власному досвіді просто під час тренінгу, адже для кращого засвоєння знань їм було запропоновано розробити свої проекти. Ось тут і розпочався активний мозковий штурм, знадобилась і творчість, і вигадливість, і знання та вміння. Проте практична робота і була найцікавішою, бо лише так новоспечені “проектанти”, змогли оцінити важливість обраних проблем та реальні способи їх подолання. Серед обраних тем були проблеми екології, освіти, культури. І хоч в народі кажуть, що перший млинець глевкий, однак старанність завжди винагороджується. Якщо проекти справді виявляться корисними і потрібними їх можна подавати на конкурс до Британської Ради, котра бере на себе часткове фінансування відібраних проектів. Використати таку чудову можливість мали змогу усі учасники тренінгу.

Та все ж найбільша цінність даної події полягає в пізнанні нового і корисного. І хтозна можливо мрії бердичівлян і стануть тими справжніми рушійними проектами змін.

Ольга Мельник.

20150718_181656_1 20150716_135929_1 20150715_194014_1 20150718_121223_1