Додому НОВИНИ Медицина Від свинячого грипу у Бердичеві помер чоловік, який заразив лікаря

Від свинячого грипу у Бердичеві помер чоловік, який заразив лікаря

647
ПОДІЛИТИСЬ

У Бердичеві від свинячого грипу померла людина. Чоловікові було 59 років. Звернувшись по допомогу до медиків, бердичівлянин скаржився передовсім на високу температуру та слабкість. Лікарі запідозрили у хворого симптоми не просто застуди. Аналізи вірусологічної лабораторії підтвердили: у чоловіка – штам каліфорнійського грипу.

Лариса Бабікова, головний лікар Бердичівської міської лікарні розповіла: “Він 4 числа викликав додому сімейного лікаря, яка запідозрила у нього ознаки вірусної інфекції і назначила флюорографію. 5 числа у нього діагностували бронхіт, він лікувався вдома. 6 числа чоловік прийшов на прийом до сімейного лікаря в амбулаторію. Його турбувала температура. Тоді запідозрили запалення легень і направили на госпіталізацію у терапевтичне відділення. Лікувався він 6-7 числа, та стан не покращувався.

Призначені лікарями антибіотики та проведене лікування не покращили стану хворого. Чоловік помер у Бердичівській міській лікарні 9-го січня. Лікарі говорять: бердичівлянин міг привезти вірус каліфорнійського грипу зі столиці, куди їздив незадовго до хвороби.

Зі схожими симптомами до медиків звернулися і лікарі, котрі контактували з хворим. Зокрема сімейний лікар, у якої діагностували вірус Н1N1.

Одночасно аналізи були взяті і в лікаря, яка поступила 8 числа зі скаргами на слабкість та кашель. Зробили рентген, підтвердилася пневмонія. Лабораторні дослідження теж підтвердили цей штам. Через день поступив ще один лікар з амбулаторії. Зараз їхній стан оцінюється як середньої важкості”, – розповіла головний лікар. Результати аналізів другого лікаря наразі ще не готові.

Із початку нового року у міській лікарні Бердичева відмічають збільшення звернень хворих на застуду. Переважно у людей діагностують ГРВІ. Та поки що про епідемію саме свинячого грипу, наголошують медики, говорити зарано.

Епідемії по місту ми не відмічаємо, бо нема високого порогу захворюваності, – каже Лариса Бабікова.

Захворіла людина і ті, хто з нею контактував. Сказати, що в нас буде епідемія пандемічного грипу у Бердичеві – я не думаю”, – додає лікар-інфекціоніст міської поліклініки Бердичева Марія Березюк.

Випадок пандемічного грипу лікарі називають поодиноким. Разом із тим наголошують: даний вірус дуже схожий на простий грип.

Марія Березюк зазначає: Грип проявляється високою температурою, болями у грудній клітині, кашлем, температура може впасти та понижуватися. Коли розвивається цей грип, основним його наслідком є пневмонія. Для попередження захворюваності має бути гігієнічний режим.

Під час хвороби важливо користуватися одноразовими серветками та часто мити руки і ніс. Це, говорять лікарі, допоможе зменшити концентрацію вірусу, який передається повітряно-крапельним шляхом.

На засіданні надзвичайної комісії у міськвиконкомі у зв’язку із летальним випадком через свинячий грип канікули продовжили у школах міста на тиждень. Батьків дошкільнят попросили по можливості не вести дітей до садочків. А усі масові заходи перенесли як мінімум на тиждень. За цей час лікарі мають відслідкувати динаміку захворюваності населення і визначити, чи є ще носії цього небезпечного штаму грипу. Стосовно вакцинації медики констатували: охочих її зробити практично немає. Одна з причин – замовлення вакцини через аптеку та її ціна понад сто гривень.

В обласній санепідемстанції тим часом констатують уже сім випадків захворювань на свинячий грип в області.

Юлія Сінєльнікова, Віталій Яремчук.