Додому НОВИНИ Влада і громада Візьми дитину у родину

Візьми дитину у родину

1196
ПОДІЛИТИСЬ

День усиновлення в Україні є святом порівняно молодим. Указом Президента України № 1088/2008 від 27 листопада 2008 року було встановлено День усиновлення, який відзначається 30 вересня. Вперше свято відзначалося у 2009 році.

Дитинство – чудова пора сподівань на щасливе життя та здійснення мрій. Кожна дитина має право на достойне та щасливе життя. Можливо, саме тому вважається, що усиновлення – це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, можливо, що усиновлення – це і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину, яка народжена не ними, але потребує саме їхньої любові та піклування.

Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усиновленою може бути та дитина, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Даний статус дитини може отримати внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, визнання їх безвісти відсутніми, тощо. Внаслідок усиновлення дитина втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування і стає сином чи донькою та користується всіма правами та обов’язками рідної дитини.

Наважитись прийняти дитину в свою сім’ю – серйозний, важливий та доленосний крок, після здійснення якого змінюється життя батьків та дитини. В Бердичівському районі на такий крок наважилися 10 сімей, які надали прихисток в своєму серці та домі 12 дітям, сім’ї усиновителів перебувають на контролі у відповідних служб, періодично вивчаються умови проживання дітей в таких сім’ях. На даний час в службі у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації перебуває на обліку кандидатів в усиновителі одна сім’я. І тому хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили цей відповідальний крок і взяли дитину у свою родину, побажати їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками – один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий і гідний старань.

Громадяни, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. До кандидатів в усиновлювачі законодавством України передбачені певні вимоги та обмеження, а саме кандидат:
– має бути дієздатним, не молодше 21 року, за винятком, коли він є родичем дитини;
– має бути старшим за дитину, яку він бажає усиновити, не менш як на 15 років;
– не має перебувати на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
– не має зловживати спиртними напоями або наркотичними засобами;
– має постійне місце проживання та постійний заробіток (дохід).

Всі кого зацікавила дана інформація запрошуємо до служби у справах дітей Бердичівської райдержадміністрації, де Ви отримаєте відповіді на питання що стосуються усиновлення. Наша адреса: м. Бердичів, пл. Соборна, 23, каб. 47, 55; тел. 2-47-62.

Аліна Рогулько,
завідуюча сектором опіки,
піклування та усиновлення
служби у справах дітей
Бердичівської РДА.