Додому НОВИНИ Влада і громада Війна — це завжди трагедія для обох сторін. Але чи є у...

Війна — це завжди трагедія для обох сторін. Але чи є у ній альтернатива? Так, є — це Перемога!

475
ПОДІЛИТИСЬ

Пройшло вже 74 роки з того часу коли закінчилась найкривавіша війна в історії людства. Тепер ми можемо більш адекватно оцінювати цю війну, її наслідки, а головне, причини її появи. Метою цього є аж ніяк не зменшення заслуг її героїв, а лише розвіювання невірних стереотипів про неї.

Кожне життя безцінне і вбивство людьми один одного ніколи не може бути виправдане!!! Один із філософів сказав: “Смерть мільйонів — це лише статистика, а смерть кожної людини з цього мільйону — трагедія”.

У Музеї історії м. Бердичева традиційно до річниці Перемоги у Другій світовій війні діє тематична експозиція “Нас світ вітає з Перемогою, якій не складено ціни”. На стендах представлені матеріали: фотографії, документи, листи з фронту, схеми бойових шляхів з’єднань, які звільняли м. Бердичів, фото демонстрацій до Дня Перемоги та зустрічі ветеранів Другої світової війни.

Друга світова – це зламані долі, розбите щастя, втрачене дитинство, розлучені закохані, розірвані сім’ї. Це військові злочини: тортури та знущання, досліди над живими людьми, спалені міста та села, заміновані поля, концтабори.

У всі часи, у всіх народів війна асоціювалася з горем, сльозами, стражданнями. Друга світова постукала у двері майже кожного будинку, принесла горе матерям, що втратили синів, дружинам загиблих чоловіків, дітям, яких залишила сиротами. Сотні тисяч людей пройшли випробування війною, витримали жахливі муки, але вистояли і перемогли.

Свого часу Уїнстон Черчілль писав: “З-поміж усіх народів, які опинилися під владою Німеччини, чи не найбільше постраждав український. Але, разом з тим, він ціною мільйонів своїх представників зробив величезний внесок у перемогу над нею…”

Наталія Захарчук,
науковий співробітник
Музею історії м. Бердичева.