Додому НОВИНИ Військово-патріотичне виховання учнів ЗОШ №4

Військово-патріотичне виховання учнів ЗОШ №4

1509
ПОДІЛИТИСЬ

Патріотами не народжуються, вони виховуються в сім’ї, в школі, в трудовому колективі.

З метою патріотичного виховання учнів у НВК №4 проводиться чимало заходів – це і шкільне свято до Дня Захисника Вітчизни, і виховні години, зустрічі з ветеранами Другої світової війни та учасниками АТО, й багато іншого. До проведення таких заходів заохочує учнів і вчителів пропагування морально та фізично здорового способу життя, формування свідомого ставлення до власного виховання та розвитку національної свідомості.

У шкільному музеї.
У шкільному музеї.

Ще у 2010 року з нагоди 65-ої річниці Перемоги у Другій світовій війні в нашій школі було відкрито шкільний музей Слави. У його створенні активну участь взяли ветерани війни та їх рідні, воїни-афганці та, звісно, ми – учні. Експонати, фотографії та стенди музею розповідають про віроломний початок війни, героїчну хроніку подій та славетну Перемогу. У 2015 році музей було доповнено новими стендами, які присвячено Героям нашого часу – воїнам АТО. На їх мужньому прикладі вчимося і ми самі, як потрібно берегти і любити свою землю, поважати людей, жертвувати своїми благами заради кращого життя інших.

Вшанування пам'яті Героя Радянського Союзу Василя Аліна.
Вшанування пам’яті Героя Радянського Союзу Василя Аліна.

Маємо пам’ятати і ніколи не забувати тих, хто ціною найбільшою, найдорожчою – ціною власного життя – захистив майбутні покоління. Щорічно учні НВК №4 на 9 травня вшановують пам’ять Героя Другої світової війни, Почесного громадянина Бердичева Василя Аліна. В 1998 році Василя Івановича не стало, та пам’ять про нього живе в наших серцях. Ми – учні НВК №4, підтримуємо тісні стосунки із донькою Героя – Світланою Василівною, а також з 2010 року взяли шефство і доглядаємо за меморіальною дошкою, яку встановлено на стіні будинку по вул. Вінницька, 45.

Не обходиться життя школи сьогодні й без допомоги учасникам АТО. Вже два роки, як ми беремо участь у різноманітних заходах та акціях, щоб допомогти вистояти нашим солдатам: збираємо одяг, харчі, малюємо малюнки, робимо стрічки та пишемо писанки. Словом, робимо все можливе, аби швидше настав мир. Якось ми дізнались, що наші воїни АТО на сході України допомагали дітям Бахмутської школи (розписали стіни в класах українськими пейзажами). Надихнувшись такою співпрацею між дітьми та військовими, ми вирішили познайомитись та потоваришувати із дітьми цієї школи: переглянули відеоролик Бахмутської школи та записали власне відеозвернення до своїх ровесників, в якому закликали їх не здаватися, показали свою підтримку й запропонували листуватися. Сьогодні ми спілкуємось із школярами Бахмутки у соцмережах, запрошуємо їх до себе у гості.

IMG_2359_1Ми, учні НВК №4, завжди залюбки беремо участь і показуємо найвищі результати у воєнно-польових змаганнях різних рівнів. У 2013 та 2015 роках команди нашого закладу брали участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі “Сокіл” (“Джура”), на якій займали почесне ІІ місце. Команди було сформовано з учнів 10-11 класів. У 2015 році це Пухальська Вікторія, Антонюк Карина, Марченко Богдан, Котик Олександр, Іващенко Тарас, Петровський Віталій та Дідик Олександра. Змагання проходили протягом двох днів у місті Черняхові на Житомирщині.

Із 20 квітня 2016 року для учнів бердичівських шкіл, зокрема і нашого НВК №4, розпочався місячник оборонно-масової роботи. В рамках цього місячника проведено воєнно-польові навчальні збори, на яких ми отримали змогу оволодіти навичками військової підготовки: стрільба з автомату Калашникова, збір і розбір автомату, одягання військового спорядження. Все це дозволило на власному досвіді відчути усю складність професії військового.

Ми – вдячні нащадки, що самі є творцями і продовжувачами славних військово-патріотичних традицій. Закликаємо усіх людей згуртуватись заради миру і кращого життя на нашій Україні!

Вікторія Лук’янюк,
учениця 11 класу НВК №4