Додому НОВИНИ Віримо в Перемогу.

Віримо в Перемогу.

773
ПОДІЛИТИСЬ

4 лютого, за сприяння директора Бердичівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Громніцької Жанни Дмитрівни, учні 2-4 класів цього ж навчального закладу разом із керівником групи – вихователем Ткачук Нелею Павлівною,  відвідали Бердичівську 26-у окрему артилерійську бригаду.

Екскурсія була організована з метою національно-патріотичного виховання школярів, виховання любові до Батьківщини, поваги до воїнів-ветеранів та учасників бойових дій, формування дбайливого та відповідального ставлення до долі своєї країни, вивчення історії, культури та мистецтва українського народу.

На території частини екскурсійну групу урочисто зустрів старший офіцер відділення з виховної роботи по особовому складу Жук Олександр Степанович. Проведення ж самого заходу доручили екскурсоводу – капітану Мотолизі Руслану Володимировичу. Дітей провели територією бригади, ознайомили з технікою (танками, гарматами), що на ній знаходяться.

Зупинилися на Алеї Героїв слави, яку було відкрито на території частини у 1968 році. Тут проводяться урочисті заходи до Дня українських миротворців та подій, пов’язаних з Великою Вітчизняною війною. На Алеї також встановлено бюсти восьми Героїв Радянського Союзу, які проходили військову службу в колишній стрілецькій дивізії, стела зі стилізованим зображенням Матері, яка захищає дитину та образ Сумуючого Воїна.

Капітан-екскурсовод  у доступній для дітей формі розказав про історію створення Музею бойової слави, що знаходиться біля Алеї Героїв та про формування, власне, військової частини.

Саме Музей бойової слави 117-ї гвардійської Бердичівської ордена Богдана Хмельницького стрілецької дивізії, що складається з двох залів, зацікавив учнів найбільше. У першому залі розміщено експозицію про бойовий шлях дивізії та її участь у звільненні міст України, Польщі, Німеччини та Чехословаччини від німецько-фашистських загарбників. Тут же зібрано матеріали та документи, які висвітлюють основні етапи цих подій. У другому залі розміщено експозицію про бойові частини, що були створені на базі 117-ї стрілецької дивізії та дислокувались у Бердичеві.

Капітан-екскурсовод Мотолига Р.В., який супроводжував групу молодших школярів, зумів зацікавити, його розповідь була простою та водночас змістовною. У відповідь учні з величезним захопленням слухали розповідь офіцера. Діти дізналися багато нового, дечому навчилися, зробили більше десятка оригінальних фотографій та отримали масу задоволення від проведеного часу.

У кінці екскурсії разом зі своїм вихователем Ткачук Нелею Павлівною учні прочитали молитву за Україну.

Молитва школяра

Не мислимо життя свого без тебе, Україно!

Не матимемо ні щастя, ні радості без тебе, Великий український народе!

Це ми, Українські діти, що зібралися під відродженим знаменем, просимо в Тебе, Господи, аби Ти дав нам снаги, здоров’я, твердості духу, терпіння, мудрості та незборимої волі відродити Матір нашу Україну, щоб з неї відродилося по всій землі добро, щастя, краса.  

Скеруй, Боже, розум, сердечка наші на великі справи в ім’я нашого народу, землі рідної!

На знак вдячності та підтримки, діти передали подарунки для воїнів, котрі зараз воюють на передовій: власні поробки, малюнки, браслети із жовто-блакитних стрічок.

ТКАЧУК Н. П.,
вихователь Бердичівської спеціальної ЗОШ-інтернату.

image001image005image007