Додому НОВИНИ Культура В Бердичеві планують провести фестиваль циркового мистецтва

В Бердичеві планують провести фестиваль циркового мистецтва

392
ПОДІЛИТИСЬ

Питання розвитку туризму є першочерговим серед завдань економічного піднесення країни. Незважаючи на величезний культурно-історичний потенціал Бердичева, громадські активісти вважають недостатньою туристичну привабливість міста і зажадали пояснень у міських урядників щодо озвучення заходів, які заплановані у проекті бюджету на 2017 рік. Олена Петрівська – директор міського Палацу культури ім.О.Шабельника, яка опікується галуззю культура повідомила, що у місті існують програми з поліпшення туристичного іміджу міста і відповідно до реальних видатків проводиться ряд заходів місцевого, регіонального значення, два традиційні спортивні міжнародні турніри. Проте у 2016 році були проведені ще й рок та реп-фестивалі. У 2017 році Бердичів започатковує фольклорний фестиваль. Чотири циркові студії, які діють у Бердичеві, дали світу багатьох відомих артистів,  а тому є наміри щодо організації  фестивалю циркового мистецтва.

В межах існуючої мережі закладів культури на базі Централізованої бібліотечної системи запрацював молодіжний центр “М-Формація”. Роком раніше у приміщенні міської бібліотеки для дітей відкрито Музей єврейства, присвяченого історії, релігії та культурі єврейської громади. До цільової Програми розвитку культури на 2017 рік включено питання створення музею українознавства, музею польськості і музею Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО.

Працюють у мерії й над підвищенням інвестиційної привабливості: інформація про вільні площадки розміщена на веб-ресурсі міської ради. “Нещодавно відбулися перемовини з інвесторами з Болгарії, Прибалтики щодо розташування на території міста двох підприємств. Під час візиту посла Ізраїлю до Бердичева було обговорено домовленості по співпраці в галузі медицини, освіти”, – зауважив міський голова Василь Мазур.

Сьогодні назріло питання виведення міста на зовсім інший рівень. Отже, до розвитку туристичної інфраструктури зможуть долучатися як заклади культури, так і промислові підприємства, адже у світі індустріальний туризм не поступається культурній спадщині.

Головне завдання сьогодні не тільки зберегти 92 пам’ятки історії, архітектури та монументального мистецтва,  підтримати мистецькі та спортивні починання, але й надати вулицям більш гарного вигляду, розмістити вказівники для туристів. Поки що в око туристів впадають культові споруди. У місті є 15 діючих культових споруд, серед яких Свято-Преображенська і Свято-Успенська церкви, 3 юдейські синагоги (Центральна, Хабад-Любавич, “Друзі Бердичева”), головна пам’ятка Бердичева – монастир-фортеця Босих Кармелітів. 92 пам’ятки історії, архітектури та монументального мистецтва.

25 архітектурних пам’яток виразно свідчать про велику історичну спадщину міста. Тож на ниві розвитку туризму є усі можливості реалізувати  себе. Головне – мати цікавий для містян та гостей міста проект і втілити його в життя.

Тамара Дроботюк