Додому НОВИНИ Культура “В городе Бердичеве – 2015”

“В городе Бердичеве – 2015”

747
ПОДІЛИТИСЬ

Вже втретє у місті Бердичеві проходить міжнародний літературний конкурс імені Василя Гроссмана. Роботи приймалися з 10 червня до 10 листопада. Участь у конкурсі приймали люди з різними професіями, з різних міст, країн, різного віку. Найстаршим конкурсантом був письменник зі Львова 1925 року народження Микола Петренко, який побував у Бердичеві під час війни 1941-1945 рр. Наймолодшим – 12-річний Владислав Олексенко з Харкова. Усього було прийнято 26 робіт.

18 грудня за підтримки місцевого депутата Володимира Левандовського, підприємця Андрія Довгого та інших партнерів конкурсу відбулася церемонія нагородження переможців. На жаль, не всі учасники змогли бути присутніми на церемонії. Кожен з членів журі відмітив, що з кожним роком конкурс стає кращим, з’являються нові ідеї, виправляються помилки. За словами Володимира Левандовського, “це конкурс, який потрібен Україні. Книга вічна, твори назавжди залишаються в пам’яті, роблять наш Бердичів відомим на теренах всього світу”.

– Отримала море задоволення перевіряючи твори. Хочеться прочитати їх своїм учням. Нарешті Бердичів зазвучав по-новому, картини старого міста ожили, – поділилася враженнями одна з членів журі, викладач української мови та літератури з багаторічним досвідом Лариса Данчук.

У своїй промові журналіст Олександр Єжель наголосив: “Бути письменником – доволі важко. Чітко видно коли людина має думку. Сьогодні ми плутаємо літературу з постами у фейсбуці, література – це набагато серйозніше. Зачепив один твір. Одразу розумієш, хто хоче залишити слід у літературі, а хто наслідити. З великим задоволенням погоджуся “пожуріть” на наступний рік”.

Ім’я переможця трималося у секреті до останньої миті. Усі роботи шифрувалися, жоден з членів журі не знав хто автор роботи. Тому інтрига була великою.

Третє місце отримала робота “Бердичів у серці та пам’яті” Ольги Гайової, бібліотекаря з Чернігова. Друге місце зайняла бердичівлянка, викладач англійської мови Ілона Панасюк з оповіданням “Комета”. Переможцем з відривом в один бал став Віталій Шевченко з твором “Дочка Палестини”.

Запрошена гостя, письменниця Жанна Куява підтримала та похвалила всіх, хто приймав участь у конкурсі: “Якщо не отримали призи – не опускайте руки, суть не в перемозі, а знайомстві з новими людьми. Приїхала у Бердичів спеціально, щоб побачити те, про що читала. Це надзвичайно кольорове місто попри сирість і дощ”.

Одинадцять кращих творів були надруковані в антології прози учасників міжнародного літературного конкурсі імені В. Гроссмана “В городе Бердичеве – 2015”. Володимир Левандовський пообіцяв, що міська бібліотека обов’язково отримає ці антології, де кожен бажаючий зможе з ними ознайомитись.

Денис Огороднійчук.