Додому НОВИНИ “В здоровому тілі здоровий дух”

“В здоровому тілі здоровий дух”

929
ПОДІЛИТИСЬ

Сьогодні не можна знайти жодної сфери людської діяльності, не пов’язаної з фізичною культурою, оскільки фізична культура і спорт – загальновизнані матеріальні та духовні цінності суспільства в цілому і кожної людини окремо. Систематичне виконання фізичних вправ, активний руховий режим сприяють зміцненню здоров’я, оскільки фізичні вправи продовжують тривалість продуктивної фізичної та розумової праці людини. Спорт вчить діяти швидко, рішуче, енергійно, а іноді викладатись на 100%. Люди, які серйозно займаються певними видами спорту, виконують інтенсивну м’язову роботу. Якщо дотримувати такого активного рухового режиму, фізична працездатність відчутно не знижується із часом, а функції людських органів і систем виконуються бездоганно багато років. Завдяки цим заняттям розвиваються організаторські здібності, формуються позитивні риси характеру: доброзичливість, взаєморозуміння, активність, самостійність, упевненість в собі, інтуїція, витримка, зосередженість. Саме тому з метою заохочення учнів до здорового способу життя щовересня у навчальних закладах України проходить Олімпійський тиждень, присвячений Дню фізкультури та спорту.

gryshkivci_4Вже традиційно у Гришковецькій гімназії були проведені заходи, спрямовані на популяризацію спорту серед школярів та розвиток Олімпійського руху в країні. Різні конкурси, естафети, веселі старти, змагання, олімпійські уроки – все це у дні святкування чекало на учнів нашої гімназії. Розпочалися заходи із урочистої лінійки, на якій було оголошено план проведення заходів, а учні 10 класу розповіли про виникнення, розвиток та символіку Олімпійських Ігор.

10 вересня учні 10 та 11 класів зібралися, щоб взяти участь у спортивних змаганнях “Олімпійський марафон”. Змагалися команди на швидкість, спритність, силу, кмітливість та винахідливість. Учні нашої гімназії ще раз довели, що вони у прекрасній фізичній формі і можуть бути справжніми спортсменами.

gryshkivci_1Перемогу у змаганнях з легкої атлетики, футболу, баскетболу та волейболу отримала команда 10 класу. Учні 11 класу перемогли у Брейн-ринзі та настільному тенісі. Найкращими футболістами стали Лукашенко В. (11 клас), Кузнєцов В. (10 клас) та Глущук А. (10 клас). Усі переможці та учасники змагань були нагороджені Почесними грамотами.

Справжнім сюрпризом для учнів був прихід до гімназії спортсменів – земляків Олішевської Юлії – майстра спорту міжнародного класу з легкої атлетики та майстра спорту Олішевського В’ячеслава. Спортсмени розказували учням, як важливо займатися спортом. В’ячеслав Олішевський розповів про те, як  він прийшов у спорт, чому він обрав бігові дисципліни у легкій атлетиці, а не інші види спорту та що його зацікавило займатись саме біговими дисциплінами.

gryshkivci_7В’ячеслав Олішевський: “В школі я був простим хлопцем, який регулярно відвідував уроки фізкультури. Здавав всі нормативи, грав у всі спортивні ігри, які грали хлопці. Від інших своїх ровесників на той час я ні чим не відрізнявся. Займатися легкою атлетикою я почав у 17 років, але зовсім випадково. На другому курсі у Бердичівському політехнічному коледжі на уроці фізкультури ми здавали нормативи з бігу 1000 метрів. Я прибіг першим. Після цього мене включили в команду для змагань серед коледжів області, які проходили у Житомирі. Тоді я ще не усвідомлював, що буду легкоатлетом. На цих змаганнях без підготовки я біг 3000 метрів, не пам’ятаю місце, яке зайняв, але час пам’ятаю добре – 10 хв. 21 сек. Після забігу до мене підходить мій вчитель фізкультури Романюк Віталій Павлович і каже: “Зараз я тебе познайомлю з тренером з легкої атлетики, який має спеціалізацію по біговим видам. Він з Бердичева – Гаврилюк Олександр Васильович. З того часу я став майстром спорту України, Чемпіоном та багаторазовим призером чемпіонатів та кубків України. І без спорту просто не уявляю свого життя”.

gryshkivci_8Юлія Олішевська розповіла учням про те, як проходили ХХХ Олімпійські ігри у Лондоні. А також розповіла учням про те, що нещодавно повернулася з Пекіна, де відбувався Чемпіонат світу.

Юлія Олішевська: “Чемпіонат світу пройшов для мене дуже вдало – 6 місце на дорослому ЧС і ліцензія на олімпійські ігри. Фінал – це вже дуже престижно, це моє найвище досягнення, в 2012 році була чемпіонкою Європи, але ЧС по рангу набагато вище. Сам Чемпіонат відбувся на найвищому рівні”.

Тож легкоатлети запросили учнів на стадіон займатися спортом. Адже спорт – це здоров’я та дисциплінованість. А майбутнім спортсменам побажали більше перемог, працювати над собою і покидати тренування з відчуттям, що ти зробив сьогодні все, що зміг. Ніколи не треба здаватися, слід йти до кінця: кожна поразка гартує і робить тебе сильнішим. Кожен старт – це вдосконалення себе та робота над помилками.

Тиждень пройшов у гімназії цікаво, ефективно та корисно. Веселими і задоволеними залишилися всі учні та вчителі. Ми переконалися, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі учні.

З нагоди свята Дня фізичної культури і спорту хочемо побажаємо всім спортсменам, тренерам та вчителям фізкультури міцного здоров’я, бадьорості духу, вдалих стартів і нових яскравих перемог. Нехай оминають вас травми і прикрі невдачі, завжди супроводжує міцне здоров’я і дух перемоги.

Горецька Олександра (11 клас),
прес-центр Гришковецької гімназії.