Додому НОВИНИ Влада і громада В одному з сіл Бердичівського району знайшли братську могилу радянських солдат

В одному з сіл Бердичівського району знайшли братську могилу радянських солдат

360
ПОДІЛИТИСЬ

7 вересня група історико-патріотичного об’єднання “Пошук” відпрацювала інформацію з Бердичева про знайдених солдат РСЧА. Місце робіт: приватні садиби жителів одного з сіл Бердичівського району.

У першій ямі пошуковці виявили місце масового поховання солдатів РСЧА, які загинули в липні 1941-го року. У цій ямі знаходились розбиті останки 11 (одинадцяти) воїнів.

Солдати лежали один на одному в хаотичному порядку. Місцевий ґрунт знищив значну частину середніх та мілких кісток. Перед тим, як скинути в яму, з солдатів зняли ремені з підсумками, військову амуніцію, каски, протигази та інше. При них знайшли трофейну німецьку флягу, три котелки, дві кружки, дві ложки, залишки шинелей, компас, значок “Ворошилівський стрілець”, ЗІП до ДП-27 та фурнітура.
При солдатах не виявили жодного смертного медальйону, тому вони назавжди залишаться невідомими.

У другій ямі знайшли останки одного солдата РСЧА, який загинув у липні 1941-го року. При солдаті було знайдено алюмінієву флягу, саперну лопатку, підсумки, дзеркальце, залишки газети та медальйон типу ладанка. На жаль, стан медальйону був дуже жахливий та не залишив воїну жодного шансу бути встановленим.
Примітно те, що воїн знаходився на стежці, по котрій господиня обійстя ходила більше 70-и років.

Загалом за цей виїзд житомирськими пошуковцями піднято останки 12 солдатів РСЧА.