Додому НОВИНИ Влада і громада В Озадівці провели заміри електромагнітного випромінювання

В Озадівці провели заміри електромагнітного випромінювання

1118
ПОДІЛИТИСЬ

Неодноразово представники громади Озадівської сільської ради піднімали проблемне питання щодо забруднення повітря електромагнітним випромінюванням, що йде від вишки мобільного зв’язку “Київстар”. Жителі села заявляють, що випромінювання є шкідливим для їхнього здоров’я.

Вишка була встановлена посеред села ще у 2007 році. З 2014 року люди почали бити на сполох, тому що помітили погіршення стану здоров’я у більшості тих, хто живе поруч із вишкою.

Неодноразово виїжджали експерти та робили висновки, що все в нормі. Місцевих жителів дані відповіді не задовольняли. Тому сільський голова Мирослава Шнайдер звернулась до голови Бердичівської районної ради Максима Самчика про надання допомоги у вирішенні питання по створенню комісії в складі з представниками обласної санепідемстанції для проведення замірів біля антени стільникового зв’язку “Київстар”.

ozadivka_128 березня в село виїхали експерти не тільки з Житомира, а й незалежні (за запрошенням голови райради) з Києва, представники ЗМІ, голова районної ради Максим Самчик та його заступник Олена Рудик. Зустріч з громадою відбулась біля вишки стільникового зв’язку, де й провели заміри.

Експерти з Києва зробили заміри і одразу поїхали, а відповідь дадуть письмово. Також, під прицілом камер ЗМІ та пильним оком громади, заміри провів провідний інженер лабораторії ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України” Олександр Хмара. Прилад, яким робились заміри вказав на те, що перевищень норми немає, навіть висвітились одні нулі, що обурило людей, нібито вимірювач вимкнений. Тому Олександр Хмара запропонував включити мобільний телефон – одразу ж показники збільшились, а при наближенні камери відеозйомки вимірювач показав електромагнітне випромінювання в десять разів більше, ніж мобільний телефон.

ozadivka_3Сільський голова громаді пояснила, що вишка була встановлена згідно всіх норм, що випромінювання йде не більше, ніж від мобільних телефонів, які особливо шкідливі для дітей, але ж чомусь батьки дозволяють дітям ними користуватись. Ініціативна група, що підняла дане питання користувалась вимірювачем з Німеччини та не довіряє вимірювачу, який затверджений Держстандартом. Тому, сільський голова звернулась до Олени Рудик з проханням вивчити дане питання та дати роз’яснення громаді на сесії сільської ради 30 березня 2016 року, що було зроблено.

Максим Юрійович порадив громаді дане питання обговорити на сходці села, і якщо буде прийнято рішення перенести вишку Київстар за межі села, то це необхідно буде зробити. Тим більше, що договір оренди з “Київстар” закінчується через два роки.

А ми поки чекаємо відповідь від незалежних експертів екологічної служби з Києва…