Додому НОВИНИ Влада і громада Габріел Мкртчян: «Закон на боці тих, хто захищає правду та справедливість»

Габріел Мкртчян: «Закон на боці тих, хто захищає правду та справедливість»

4
ПОДІЛИТИСЬ

Коли істина та законність перемагають вседозволеність та безкарність, з’являється надія, що дійсність можна змінити, а справедливість здатна перемогти. Повернути вісім гектарів незаконно відібраної землі назад у комунальну власність громади вдалось Швайківській сільській раді. Боротьба, яку розпочав голова Швайківської громади Габріел Мкртчян та яка тривала більше року нарешті ознаменувалась першою суттєвою перемогою. Слуги Феміди постановили: закон на боці тих, хто шукає правду та справедливість.

Прозорість, законність та гласність – принципи, на яких базується робота Габріела Мкртчяна та його команди. Ставши головою Швайківської територіальної громади, восени 2020-го Габріел Мкртчян розпочав ревізію усіх сфер та напрямків функціонування й розвитку громади. Насамперед – інвентаризацію землі. Вивчаючи численні документи, команді вдалося з’ясувати, що влітку 2020-го 24 гектари землі під егідою виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції отримали у власність 12 осіб, які до АТО (ООС) не мали жодного відношення.

– Закрити очі на вчинене злодіяння ми не мали морального права. Адже захист законних прав та інтересів наших жителів – моє першочергове завдання. Для нас було принципово, аби винні понесли справедливе покарання. Закон один для всіх. Він дійсно має захищати тих, хто того потребує, а не працювати на певних осіб та їх інтереси, – наголосив голова Швайківської громади Габріел Мкртчян.

Справні «землевласники», які отримати ласі гектари, зуміли швидко їх продати. А повноправним власником земельних наділів у Мирославці та Катеринівці стала особа з числа 12-тьох. Більшість громадян, які отримали землю, є мешканцями Жмеринки. Вони пов’язані між собою родинними зв’язками та перебувають у дружніх стосунках з одним із колишніх очільників Бердичівської прокуратури. А той, слідуючи вчиненим діянням та порушеннями, ймовірно, перебував чи перебуває й досі у приязних стосунках з попереднім головою Швайківської громади.

Майже півроку часу та зусиль пішло на те, аби відкрити кримінальне провадження стосовно осіб, причетних до вчинення ганебних дій, та спрямувати справу до суду. Чого тільки не вартувало голові громади, аби справу не поклали під сукно. Так, як це часто трапляється у наших реаліях. І от нарешті Бердичівський міськрайонний суд виніс перше справедливе рішення.

Боротьба триває. Сільська рада має намір повернути незаконно привласнену землю сповна. Такою є позиція голови громади та його команди. «Для нас важливо та принципово поставити логічну крапку у цьому питанні. А землю мають отримати ті, хто дійсно цього заслуговує та має право», – наголосив Габріел Мкртчян.

Пресслужба Швайківської громади