Додому НОВИНИ Культура Газета в Швейцарії пише про Бердичів

Газета в Швейцарії пише про Бердичів

728
ПОДІЛИТИСЬ
van_kann
Брігітта ван Канн.

Нещодавно, у вівторок, 12 квітня 2016 року Швейцарська газета “Нойе Цюрхер Цайтунг” (“Neue Zürcher Zeitung”) опублікувала статтю відомої журналістки, письменниці та літературного критика з Гамбурга (Німеччина) Брігітти ван Канн “Поржавілі замки спогадів” (“Die verrosteten Schlösser der Erinnerung”). В статті на прикладах життя і діяльності французького письменника Оноре де Бальзака, який неодноразово бував в Бердичеві та в костьолі Святої Варвари брав шлюб з Евеліною Ганською, класика англійської літератури, поляка за національністю, уродженця Бердичівщини Джозефа Конрада, відомого російського радянського письменника Василя Гроссмана, який народився і в дитинстві жив деякий час у Бердичеві, та багатьох інших відомих представників світового письменства та діячів культури, пов’язаних якимсь чином з Бердичевом, розкрита велика роль маленького українського міста Бердичева, як колиски світової культури взагалі та світової літератури зокрема. Розміщено в газеті і один з рідкісних фотознімків Бердичева 1910 р.: вулиця Білопільська (нині Європейська) та водонапірна башта.

nzz
Фрагмент публікації в газеті “Нойе Цюрхер Цайтунг” (“Neue Zürcher Zeitung”).

Для того щоб зібрати матеріал, як для цієї, так і, очевидно, що і для багатьох ще інших майбутніх статей про наше славне місто Бердичів, журналістка з Гамбурга (Німеччина) Брігітта ван Канн в минулому році двічі відвідала Бердичів. Тут вона побувала і в Музеї історії міста Бердичева, і в народному Музеї історії села Терехова, і в щойно відкритому Музеї Бердичівського єврейства та в багатьох інших визначних місцях, пов’язаних з історією нашого міста. Зустрічалась журналістка і з міським головою Бердичева В.К. Мазуром.

Народилась Брігітта ван Канн в 1953 р. в Айфелі (Федеративна Республіка Німеччини). З 1972 р. по 1979 р. — навчалась в університетах Гейдельберга та Гамбурга, де вивчала славістику та германістику. В 1981 р. склала державний екзамен на звання вчителя гімназії. В 1982-1985 рр. працювала редактором газети “Guten Tag” Федерального пресагентства. З 1986 р. займається вільною творчою діяльністю: робить художні літературні переклади, в тому числі спогадів Романа Якобсона про його “футуристичні” роки та спогадів Івана Буніна про Антона Чехова. Вона автор радіопередач про Василя Гроссмана, Володимира Висоцького, Ісака Бабеля та Олександра Солженіцина, а також про історію Єврейського театру (Госет) в Москві та дачному селищі на Ніколиній горі і т.д.

Нині Брігітта ван Канн проживає з своїм чоловіком в Гамбурзі (Німеччина). Син Лео народився у 1988 р.

Має Брігітта ван Канн і заповітну мрію — хоче знову побувати в місті Бердичеві.

Павло СКАВРОНСЬКИЙ,
директор Музею історії міста Бердичева