Додому НОВИНИ Культура Гальчин: “Моє село – моя святиня!”

Гальчин: “Моє село – моя святиня!”

982
ПОДІЛИТИСЬ

Стоїть заціловане усіма вітрами,
Колиска любові і пісня душі.
Тут стелиться легко дорога до мами,
Стежина дитинства веде в спориші.

Рідне село! Воно справді зігріває душу кожного з нас. Це тепло проникає глибоко до серця. І де б ми не були, його невідомі промінчики притягають до себе, кличуть із далеких доріг до рідного села, до отчого дому…

У цьому році селу Гальчин виповнилось 413 років. З погляду вічності – це мить, а з погляду звичайної людини – це багато поколінь, що народились, зросли, працювали, кохали і помирали на цій землі.

22 вересня Гальчин відзначив свій день народження. Ведучі свята Оксана Домбровська та Наталія Канарська, які професійно справились зі своїми обов’язками, коротко зупинились на історії села та зазначили, що наша держава впродовж усього періоду свого існування боролась за волю і незалежність.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих за Україну, представників різних поколінь…

Згадали також і про односельчан, які гідно пройшли випробування в зоні АТО, а саме: синів сільського голови Романа та Леоніда Андрійчуків, Миколу Петричука, Олександра Голінського, Олександра Пелишка, Максима Стецюка, В’ячеслава Заріцького. На сільському кладовищі похований Юрій Володимирович Панасюк, який загинув 10 лютого 2015 року під час мінометного обстрілу в селі Гранітне Донецької області.

Відзначили на урочистостях найстарішу жительку села Євгенію Григорівну Ковальчук та ювілярів, яким виповнилось 90 років – Ганну Петрівну Школку та Зою Яківну Гошу. Їх відвідали у власних оселях та вручили квіти та подарунки Володимир Андрійчук, народний депутат України Олександр Ревега, голова райради Софія Томашевська.

Лунають теплі слова подяки матерям-героїням, які щедро дарували тепло своїм дітям: Ганні Іванівні Стецюк, Валентині Михайлівні Павлюк, Лідії Петрівні Мартинюк.

Вшановується і наймолодший житель села Захар, який народився у сім’ї В’ячеслава та Ірини Доманських.

У цей вересневий сонячний день отримали поетичні вітання і всі іменинники села.

У виступі народного депутата України Олександра Ревеги звучали слова подяки мешканцям села, які бережуть його історію, ратними і трудовими подвигами прославляли і прославляють свою малу батьківщину.

Сільський голова Володимир Андрійчук від імені односельчан подякував народному депутату за підтримку і допомогу, зокрема, у придбанні музичних інструментів, облаштуванні металопластиковими вікнами ФАПу та за асфальтобетонне покриття майже 2 кілометрів сільської дороги, що відбулося за його сприяння.

Учасників свята порадували прекрасною концертною програмою місцеві аматори сільського Будинку культури, школи та ансамбль “Зорецвіт” із Никонівки, співачка Діана Білеуш, танцювальний тандем Вікторія Кузьмінська та Вікторія Загатна.
Тепло зустріли глядачі і східні танці у виконанні Руслани Назаренко, внучки Миколи Нетребенка.

Вже вкотре своїми поетичними творами привітав своїх земляків Петро Володимирович Носаль.

По завершенні офіційної частини всі мешканці села під веселі музики сіли за святкові столи.

Велика подяка за допомогу у проведенні свята: ТОВ “НормАгро” (директор І.М.Унгурян), ПП “Кароля” (генеральний директор Бокело Хейнріх), ФГ “Пролісок-Агро-Свара” (директор Ю.К.Тарахтелюк), ФГ “Еліта-Хміль” (директор Л.А.Франчук), ФГ “Агро-Рай-19”, (директор О.С.Столяр), ФОП “Шаповал” (директор С.В.Шаповал). Сподіваємось на допомогу з нагоди Дня ветеранів та людей похилого віку і на ПСП “Троянівське”.

Мешканці села також вдячні Дмитру Гнідому, Юрію Іванюку, Івану Вітюку за активну роботу по благоустрою села.

Директор Будинку культури О.Ф. Елярт,
бібліотекар Н.С. Канарська.