Додому НОВИНИ Влада і громада Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк відвідала Фермерське господарство «Сєргій-С»

Голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк відвідала Фермерське господарство «Сєргій-С»

83
ПОДІЛИТИСЬ

На території Бердичівського району працює велика кількість сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, що робить його по-справжньому сільськогосподарським регіоном. Нарівні з вирощуванням рослинних культур потроху починає розвиватися і галузь тваринництва, яка перебувала у глибокому занепаді кілька останніх десятків років. Без сумніву, це є надзвичайно позитивною тенденцією як для Житомирської області, так і для усієї України. Саме тому нинішня влада взяла курс на активну підтримку тих людей, які важко працюють на землі та на яких, фактично, сьогодні тримається українське село. Готова усіляко сприяти та допомагати місцевим фермерам і Бердичівська районна державна адміністрація.

– Для того, щоб село жило і розвивалося, необхідним є надходження інвестицій та створення робочих місць. Люди мають знати, що їм є де працювати та мати впевненість у завтрашньому дні. Тому майбутнє села – у розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств, – переконана голова Бердичівської районної державної адміністрації Людмила Димидюк. У середу, 19 січня, вона відвідала Фермерське господарство «Сєргій-С», яке заходиться у селі Бистрик Райгородоцької територіальної громади та демонструє гарні показники, створює нові робочі місця та стрімко і динамічно розвивається, залучаючи серйозні інвестиції.

Екскурсію по господарству провів керівник підприємства – депутат Райгородоцької сільської ради, фермер з багаторічним досвідом роботи Сергій Вахнюк. Каже, що розпочинали свою діяльність, займаючись виключно вирощуванням зернових та технічних культур, маючи невеликі посівні площі. Сьогодні Фермерське господарство «Сєргій-С» обробляє понад 1000 гектарів землі, займаючись рослинництвом і тваринництвом та вирощуючи як зернові (пшениця, гречка, кукурудза та інші) так і технічні (соняшник, соя, ріпак) культури.

Починаючи з 2007 року у підсобному господарстві «Сєргій-С» утримувалось всього кілька корів. Вже у 2010 році розпочалися спроби зайнятися м’ясним напрямком тваринництва, а з 2013-го фермерське господарство охопило і молочний напрям. Станом на 1 січня 2022 року на підприємстві поголів’я великої рогатої худоби налічує більше як шість сотень голів. З них 258 голів молочних корів, решта – ремонтний молодняк і бички на відгодівлі. Спочатку худобу купували в населення й на промислових молочних фермах, зараз нарощують поголів’я за рахунок власного відтворення шляхом штучного запліднення та селекційного виведення.

– Щаслива корова дає краще молоко. Це практика, яка прийшла до нас з Європи і гарно себе зарекомендувала, – пояснює Сергій Вахнюк. – Крім того, сьогодні люди дедалі більше хочуть купувати екологічно чисте молоко. На нашому підприємстві кожен може бачити, у яких умовах утримуються тварини, як дояться. М’яке місце для відпочинку, достатньо їжі та води, і якомога більше свіжого повітря – це запорука «щасливої» корови. Тому середній добовий надій на корову у нас становить 25 кг. Ми виготовляємо якісне молоко вищого сортом з вмістом жиру 3,7%, саме тому не маємо проблем зі збутом продукції. Але для цього щороку у підприємство інвестуються мільйони гривень власних коштів, також ми вимушені частково докредитовуватися.

Проте саме цього року, за словами фермера, працювати стало набагато легше. Адже за 15 років своєї фермерської діяльності він вперше відчув підтримку з боку держави та впевнено дивиться у майбутнє: не боїться кредитуватися і вкладати кошти у розвиток підприємства. Адже у 2021 році з державного бюджету згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 року № 517 за державною програмою «Фінансова підтримка сільськогосподарських виробників» підприємство отримало часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин (55 нетелів). Також торік згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 року №300 отримало фінансову підтримку за АПК шляхом здешевлення кредитів у сумі 15,6 тис. грн.

Людмила Димидюк залишилася приємно вражена тим, як розвивається підприємство. Голова Бердичівської районної державної адміністрації від щирого серця побажала гарному господарю Сергію Вахнюку подальшого розвитку і процвітання для його господарства, створення нових робочих місць і збільшення надходжень до бюджету Райгородоцької територіальної громади. Адже ці кошти потім обов’язково підуть на співфінансування будівництва важливих соціальних об’єктів у Бистрику. Зокрема, на реконструкцію Бистрицької школи, на яку так довго чекало село. Завдяки наполегливості голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталію Бунечко, об’єкт включено на цей рік у Програму Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» та буде звершено до кінця 2022 року.

Варто додати: процес вирощування корів на фермерському господарстві «Сєргій-С» повністю автоматизований, і одне велике приміщення може обслуговувати усього одна людина. Разом з тим за словами керівника фермерського господарства, своїх працівників вони цінують, забезпечують їх достойною заробітною платою та намагаються не звільняти. Виключенням може стати лише неадекватна поведінка людини, яка починає переходити межі дозволеного, чи переїзд працівника або його бажання звільнитися у зв’язку з особистими причинами. Тому велика кількість людей працює на підприємстві вже не один десяток років і тут ніколи не бракує робочих рук.

Втім у простого фермерського господарства з Бистрика є як злети, так і погані часи. В ніч на 11 листопада на території «Сєргій-С» сталася надзвичайна подія. У результаті пожеж, що винили у двох різних локаціях майже одночасно (інтервал між загоряннями приблизно 10-20 хв.) було повністю знищено зернозбиральний комбайн та пошкоджено вантажний автомобіль, чим завдано збитків на суму приблизно 3,5 млн. грн. та на деякий час повністю паралізовано роботу господарства. Наразі над розслідуванням події працює Бердичівський районний відділ поліції. Проте навіть такий прикрий інцидент не завадив фермеру продовжувати свою діяльність. Навпаки – він по-своєму вдячний невідомим зловмисникам, адже цей випадок показав насправді хто є хто в його оточенні. Хто справжній друг, який готовий прийти на допомогу, а хто просто так, стоїть поряд. У цей скрутний час державна допомога як ніколи стала у нагоді, та допомогла підприємству впоратися з наслідками пожежі.

Людмила Димидюк подякувала фермеру за його важкий труд та усім працівникам Фермерського господарства «Сєргій-С». Адже працювати на землі – це важка, але надзвичайно благородна професія.

– На мою думку, стрімкий розвиток даного господарства та велика кількість поголів’я тварин багато в чому стали можливими саме завдяки державній підтримці розвитку тваринництва та перероблення сільськогосподарської продукції. Користуючись нагодою, закликаю фермерські та сільськогосподарські підприємства, які працюють на території Бердичівського району, не стояти осторонь, а скористатися можливістю отримати державну підтримку шляхом участі в одній з програм, – наголошує голова Бердичівської районної державної адміністрації.

Пресслужба райдержадміністрації