На минулих вихідних голова Житомирської ОДА Сергій Машковський в чергове повернувся зі сходу держави. Там, на передовій, він особисто контролює та допомагає нашим будівельникам виконувати завдання Президента України – будувати фортифікаційні споруди.
Від якості цих укріплень – вогнево-опорних пунктів – залежить безпека держави та життя військових, які зараз боронять нас від ворога. Всього в Україні вже найближчим часом буде побудовано до 300 таких споруд.
Завдання Житомирщини – побудувати 7 фортифікаційних споруд, із яких 6 – на передовій та одна на обласному полігоні. Об’єкт на полігоні побудовано та навіть успішно випробувано одним із перших в Україні.
А ось що Сергій Машковський, розповів про перебіг робіт у Луганській області:
– Наші бригади змонтували вже всі залізобетонні споруди на першому та другому вогнево-опорних пунктах. Залишилося облаштувати деякі окопи та переходи. І зможемо починати зведення третьої фортифікації поблизу села Гірське Луганської області, – розповідає керівник області.
Присутність голови облдержадміністрації під час будівельних робіт на передовій – обов’язкова. Часто виникають ситуації такої складності, що вирішити їх можна лише після втручання першої особи області.
Наприклад, виникла проблема з місцем будівництва одного з пунктів. Споруду мали розмістити поблизу житлових будинків. Люди занепокоїлися, що тоді, у разі виникнення боїв, вони стануть мішенями для сепаратистів. Лише після того, як голова ОДА зв’язався із Генеральним штабом, вони спільно визначили інше місце для зведення третього вогняно-опорного пункту поблизу селища Гірське. З дня на день там запрацюють наші бригади.
– Доводиться особисто контролювати всі питання: від логістики та поставок до процесу будівництва. Перевіряти вогневі споруди, укриття для екіпажу та особового складу, командні пункти, дотримання вимог проекту. Адже від цього залежить життя людей. Тому я намагаюся приїхати туди за першої ж можливості.
Голова облдержадміністрації в АТО побував вже не вперше. Зазвичай їздить туди у свої вихідні. Багато розповідає про тамтешній побут. І будівельники, і високе керівництво ночують у спільних наметах. Харчуються з однієї польової кухні.
– Наші будівельники забезпечені продуктами та питною водою. На умови проживання ніхто не скаржиться. Військові забезпечують цілодобову охорону, – розповідає Сергій Машковський.
На підтвердження своїх слів, ділиться фотографіями будівництва, які зробив сам. Адже, журналісти туди не їздять.