Додому НОВИНИ Влада і громада Голова районної ради взяв участь у тренінгу

Голова районної ради взяв участь у тренінгу

557
ПОДІЛИТИСЬ

Голова районної ради Максим Самчик взяв участь у дводенному тренінгу, який проводився Асоціацією обласних та районних рад 14-15 квітня у місті Києві. Учасниками тренінгу були представники Київської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Сумської та Житомирської областей.

Посадовці вивчали питання бюджетної децентралізації, участь у програмах міжнародної допомоги, механізми розробки інфраструктурних проектів, управління бюджетною інфраструктурою в умовах формування спроможних громад.

Участь в заходах взяли експерти з багаторічним досвідом Сергій Романюк, Яніна Казюк, Володимир Ващенко, Мирина Говорухіна, Віра Козіна, Юрій Ганущак, а також В’ячеслав Негода, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. В’ячеслав Негода розповів про нові ініціативи, що втілює Мінрегіон. Зокрема зазначив, що Євросоюзом виділено близько 96 млн. євро на створення структур по типу ЦНАПів, які б надавали не тільки адміністративні, але і послуги, що у віданні місцевого самоврядування. За допомогою цієї програми, мають створитися мінімум 600 таких центрів. На 2016 рік уже відібрано на конкурсній основі 28 територіальних громад.

Спілкуючись з учасниками навчального тренінгу, В’ячеслав Негода наголосив, що треба розуміти, що децентралізація – це ширші повноваження, але і додаткова відповідальність.

Прес-служба райради