Додому НОВИНИ Влада і громада ГОЛОВНОМУ “АФГАНЦЮ” БЕРДИЧЕВА – 65!

ГОЛОВНОМУ “АФГАНЦЮ” БЕРДИЧЕВА – 65!

275
ПОДІЛИТИСЬ

Напевне не знайдеться у нашому славному місті людини, яка б не чула про міську спілку ветеранів афганської війни – воїнів-інтернаціоналістів та її вельми значущі справи у плані військово-патріотичного виховання підростаючого покоління, активну громадську позицію у різних аспектах життєдіяльності міста, а віднедавна і про волонтерську допомогу нашому війську в зоні проведення АТО.

Цілком закономірно, що й голова БСВАВ Вагіф Афшанович МАМЕДОВ також завжди на видноті. Cвого часу він з однодумцями стояв біля витоків створення цієї організації, а нині вже біля шести років очолює ветеранське об’єднання міста. Проте не дивлячись на порівняно невеликий термін головування нашого візаві, завдяки його організаторським, вольовим якостям було зроблено дійсно чимало. Перш за все відбулось згуртування колективу “бердичівських афганців”, як часто називають організацію в народі, у міцний, згуртований осередок досить мотивованих, суспільно активних та патріотично налаштованих людей. Все це було актуальним завжди, а особливо стало у пригоді з початком відомих подій на сході нашої держави. Тони продуктів і питної води, медикаменти, безліч запчастин – ось далеко не повний список допомоги, яку зібрали та відправили на фронт ветерани-афганці. Що там казати, В. Мамедов сам особисто, бувало під обстрілами, доставляв таке необхідне на війні спорядження та провіант нашим мужнім оборонцям. Не промину, також, згадати і про громадське об’єднання “Честь та Порядок”, ініціатором створення якого був Вагіф Афшанович. Сформоване переважно з “воїнів-афганців”, воно стало на заваді антисоціальним та підривними елементам, котрі відразу після відомих подій на Майдані Незалежності намагались розхитати ситуацію у країні, підірвати основи правопорядку та законності, посіяти хаос та анархію у нашому місті та регіоні. Досить знаковим є і те, що крім учасників Афганської війни й учасників інших локальних конфліктів сьогодні тут більше сотні учасників АТО. Тому нині абревіатура спілки стала дещо іншою, хоча зміст не помінявся зовсім.

Предметом особливої гордості можна назвати ремонт приміщення спілки та облаштування прилеглої території, що знаходяться по вулиці Садовій, 14. Хочу сміливо зазначити, що все це, без перебільшення, можна прирівняти до архітектурного шедевру та родзинки вітчизняного містобудування. За досвідом до “бердичівських афганців” їдуть побратими не лише з міст та районів області, а й з усієї України та країн близького зарубіжжя. Скажу відверто – навіть прості перехожі, проходячи повз приміщення БСВАВ, часто-густо зупиняються, заходять на територію, вдивляються у вічно молоді обличчя полеглих у тій далекій і чужій афганській війні бердичівлян, милуються квітами та по-військовому наведеним порядком, задумуються. Гадаю, роблять правильні для себе висновки. Звичайно, велику допомогу в цьому надала міська влада в особі мера МАЗУРА В.К., котрому ми всі дуже вдячні, а також меценати з числа місцевих підприємців, окремі депутати місцевого та вищих рівнів, інші небайдужі громадяни й члени організації. Однак, погодьтесь, що під лежачий камінь вода не тече і якби не організаційні здібності та неабияка енергійність Вагіфа Афшановича, то не відомо чи було б все це втілено у життя.

13 вересня 2017 року голові БСВАВ В.А. МАМЕДОВУ виповнюється 65 років. Вік, погодьтеся, поважний, можна було б вже й розслабитись – порибалити десь біля річки чи у ліс податись по гриби. Але спокій, як кажуть, йому лише сниться. За роки служби в армії Вагіф Афшанович пройшов досить серйозну школу військової та спеціальної підготовки, виконував спецзавдання у різних куточках світу, тому нині залюбки ділиться своїм безцінним багажем знань з сучасними захисниками Вітчизни. Йому завжди раді у підрозділах будь-яких родів військ по всій Україні. І я переконаний, що його досвід допоможе нашим нинішнім воякам як на передовій так і в тилу, врятує не одне життя, а маленькі перемоги під час бойового навчання на полігонах приведуть до великої перемоги за нашу незалежність та соборність, яка кується сьогодні на Донбасі та в Криму.

Користуючись нагодою хочу від себе особисто та від усіх, хто знає Вагіфа Афшановича МАМЕДОВА привітати його з цим ювілеєм, побажати міцного здоров’я, наснаги, успіхів в житті та у такій важливій звитяжній справі, як військовий вишкіл нашої молодої зміни. Многая літа, дорогий Вагіф Афшанович, многая літа!

Олександр Красногорський,
член БСВАВ – ВІ та ветеранів АТО.