ПОДІЛИТИСЬ

Людина нібито не літає…
А крила має. А крила має!
Ліна Костенко

Гвардійська профспілкова організація, весь колектив ЗОШ №12 щиро вітає свого директора, колишнього голову ПК ЗОШ №7, вчителя біології і просто гарну людину із заслуженою перемогою на Всеукраїнському конкурсі “Учитель року”.

28 квітня, у п’ятницю, у день Всесвітнього Дня охорони праці приємна звістка облетіла школу і сколихнула в душі кожного освітянина-профспілчанина неймовірну радість. Коридорами неслося: “Наша Наталія Георгіївна – переможниця!”. Наша… Це слово багато про що говорить: про визнання шкільною родиною свого директора як високого професіонала у галузі освіти, про велику пошану до її творчої плідної працелюбності, про захоплення нею як неординарною особистістю, про любов до прекрасної душею людини.

Ми пишаємося своїм керівником і хочемо встелити її Зоряний Олімп шквалом компліментів, непідкупно щирих і цілком заслужених! Бо хто ж іще може похвалитися таким директором, який не просто гарний господар та чудовий адміністратор, а й учитель, що постійно була нарівні з іншими колегами, у минулому очолюючи профспілкову організацію ЗОШ №7. У той час на високому рівні під керівництвом голови ПК Пудрій Н.Г. пройшов Пленум ОК Профспілки на тему: “Створення здорових, безпечних умов праці в навчально-виховному процесі відповідно до Закону України “Про охорону праці”. Вона постійно брала активну участь у педагогічних виставках, семінарах, конференціях. Не раз Наталія Георгіївна давала відкриті уроки, демонструючи вміння передати свої глибокі знання в сучасній та цікавій для дітей формі. І підтвердженням цьому є її педагогічне кредо – слова американського психолога, реформатора освіти Джона Дьюї: “Якщо ми будемо навчати сьогодні так, як ми навчали учора, то ми ризикуємо відібрати у наших дітей завтра”.

Так, наш директор у постійних пошуках нового, ще не вивченого, і тому бере активну участь у вебінарах від видавництва “Освіта”, виступає на Всеукраїнських конференціях, друкує наукові статті. Наталія Георгіївна вміє не заблукати у бурхливому потоці інформації і, наповнившись трунком пізнання, спробувавши і відчувши смак солодкої солі праці, пливти впевнено до нових берегів творчості, вдосконалення і розвитку.

Наша переможниця, заслужено купаючись у променях слави, не засліплюється цією славою, бо криниця її душі не замулена гординею і корисливістю, а наповнена цілющим джерелом мудрої простоти і сяйливої любові.

Радо зустрічала школа свого директора! А її слова звучали з подякою: “Це наша спільна перемога! Я відчувала вашу підтримку та допомогу. Я вчуся у вас і разом з вами!”. Так , вона постійно вчиться: вища фахова освіта, магістратура, курси. Бо ж Наталія Георгіївна цілком підтримує думку відомого громадського діяча і миротворця Алі Апшерони: “Педагоги не можуть успішно когось вчити, якщо в цей час ретельно не вчаться самі”.

Наталія Георгіївна, навіть будучи головою державної атестаційної комісії у 9 класі, пише разом із дітьми диктант. Не боїться того, що, можливо, допустить помилки (до речі, оцінки завжди отримує найкращі). А діти у захваті від того, що директор, як і вони, складає іспит на грамотність, таким чином підтримуючи школярів, допомагаючи їм позбутися напруженості та хвилювання.

Наталія Георгіївна поламала всі стереотипи, зокрема в уяві вчителя: якщо директор іде на урок, то це контроль і бажання показати, що він знає більше. У нас не так. Присутність нашого керівника на уроці – це доброзичлива атмосфера, велика повага , прагнення вивчити особливості стилю викладання педагога і взяти щось цікаве для себе, запропонувати нове із свого досвіду. Відбувається процес взаємозбагачення, обміну нестандартними ідеями.

Як директор-господарник, заслуговує найвищої оцінки! За період керування закладом зуміла осучаснити школу: новими вікнами виблискує кожен клас, залюбки займаються діти в зручній хореографічній залі, новий комп’ютерний кабінет гостинно зустрічає учнів та гостей, приємно попити кави в по-домашньому затишній їдальні. Це далеко не весь перелік зробленого. А попереду ще багато задумів і планів. І вони обов’язково реалізуються. Бо ця людина одержима. Одержима великою любов’ю до свого міста Бердичева, яке прославила на всю Україну, до найкращої школи на Землі.

До речі, словами “Я – директор найкращої школи на Землі” починала урок Наталія Георгіївна і на обласному рівні, і на Всеукраїнському. Так починала і свої виступи, навчаючись у магістратурі, на фахових курсах, що й зацікавило присутніх. Тому черговий обласний семінар проходив на базі нашої школи. Сповнені приємних вражень, окрилені високою майстерністю і творчістю вчителів та учнів, зі словами вдячності залишали гості стіни нашої рідної школи.

Наш директор – лідер у всіх починаннях. Її девізом є не “роби, як я сказала”, а “роби, як я”. А власний приклад – це найкращий стимул для того, щоб інші хотіли працювати творчо , з мудрою веселістю в душі.

Наталія Георгіївна вміє знайти підхід до кожного. Скільком учителям допомогла повірити в себе, у свої сили! Завдяки вмінню підтримати, переконати багато педагогів досягли високих успіхів у різних конкурсах та номінаціях. Бо після теплих підбадьорливих слів пробуджується в душі і проростає яскравим цвітом впевненість у собі.

Наше життя зіткане з протиріч, зокрема, з радості та смутку. Наталія Георгіївна радіє щиро і по-дитячому відверто за тих, хто подолав певну сходинку на шляху до вдосконалення професіоналізму, піднявся крутою стежкою до нової вершини. А коли плаче зранена душа від горя, вона вміє розрадити, знаходячи щире слово, прикладаючи його, як цілющі ліки до зболеного серця…

Той, хто вміє працювати, уміє й відпочивати так, що, здавалося б, безбарвне життя набуває живих кольорів. Вона спільно працює з профспілковою організацією, головою якої ентузіаст, котра любить людей, – це О.А. Кирилюк, яка говорить: “Наш директор – вмілий організатор дозвілля”.

Екскурсії до західноукраїнської перлини Чернівців, до загадкового, оповитого сивою давниною Львова, відвідування українського Вавилону – Одеси, купання в Чорному морі, по-осінньому злагіднілому і гостинному. Поїздки на каток – це вже традиція. Як же не стати на лід, хай навіть уперше в житті, коли Наталія Георгіївна(і тут професіонал!) віртуозно вимальовує ефектні фігури! Профспілкова організація, голова А.О. Кирилюк спільно з адміністрацією школи (директор Н.Г. Пудрій) узяли участь у Всеукраїнському конкурсі з охорони праці, у 2016 році гідно представивши місто Бердичів.

Дійсно, якщо людина талановита, то в усьому.

Наш керівник не раз підкреслює у розмові: “Мені доля подарувала велику радість у житті: працювати за покликом душі – вчителем-наставником, бути директором найкращої школи на Землі”. І це не бравада слів, не фальшивий пафос, а щире зізнання залюбленого у свою роботу серця! Так, її доля назавжди вплетена барвистими нитками в долю свого міста, свого навчального закладу. А наша школа – не просто школа, а школа Особистості, бо яскравою Особистістю, в першу чергу є лідер-керівник. Так і має бути!

Живучи за неписаними законами доброчестя, кожного ранку, чи то осіннього, підволохаченого м’яким туманом, чи то засніженого зимового, чи то заквітчаного весняного, поспішає до рідної школи Наталія Георгіївна, гарна у своїй жіночності і любові до людей. І ця любов щира. Тому і любимо її, цінуємо, радіємо успіхам, щиро вітаємо з черговою перемогою! І це не остання перемога, бо наш директор – справжній боєць! “Боріться, або не беріться”, – говорить Ліна Костенко. Наталія Георгіївна бореться – і тому береться за кожну нову цікаву справу, самовдосконалюючись, збагачуючись новими знаннями і щедро передаючи їх учителям та учням.

Як голос правди, звучать слова вище згаданої поетеси:

Людина нібито не літає…
А крила має. А крила має!

Крила неймовірної творчості, нелукавої щирості, рясної щедрості, сонцеликої любові має наш улюблений директор, мудрий керівник, чудовий наставник для молоді і просто світла, з крилатою душею Людина – Пудрій Наталія Георгіївна. А слово Наталя – природжений лідер. Вона завжди в центрі уваги. Від природи обдарована, рішуча…

Навіть у відомому журналі “Наталі” на обкладинці повинен бути портрет цієї мудрої талановитої жінки, матері, колеги…

Г.В. Одинецька, член профкому
ЗОШ №12 м.Бердичів