Додому НОВИНИ Влада і громада Готуємось до зняття карантинних обмежень?

Готуємось до зняття карантинних обмежень?

859
ПОДІЛИТИСЬ

Наприкінці заголовку до цієї статті можна поставити відразу декілька розділових знаків – і крапку (констатуємо факт зняття карантинних обмежень), і знак оклику (ура! карантин у минулому!), і знак запитання (а чи не зарано виходимо з карантину), і три крапки, як натяк на подальші роздуми з зазначеного приводу. Але наше суспільство поки зупинилось на знаку запитання. І причин для цього декілька.

Те, що карантин дещо затягнувся та настав час поступового виходу з нього, розуміють практично всі – і звичайні обивателі, і підприємці, і представники владних структур. Якщо перші скучили за свіжим повітрям та зеленню природи (а в кого вже банально закінчились гроші), то підприємці з державниками розуміють – якщо карантин продовжити, то економіка країни остаточно зупиниться. А від цього нічого доброго очікувати не слід – відсутність надходжень до бюджету від зупиненої промисловості призведе до ефекту доміно, економіка остаточно колапсує. Тому відмовлятись від окремих карантинних обмежень слід давно, не дивлячись навіть на можливе стрімке зростання захворюваності на коронавірус (а це, ми прекрасно розуміємо, автоматично призведе до зростання кількості смертей).

Отже, з минулого тижня по всій країні загалом і в нашому місті та селах Бердичівщини зокрема розпочався перший етап послаблення карантину. Майже відразу пожвавилось життя підприємств, ринків і, звісно ж, людей.

Окремі ринки в Бердичеві запрацювали ще минулої п’ятниці, центральний ринок – у суботу. Але з обмеженнями: людей на ринки пускають лише за наявності масок, на вході у відвідувачів вимірюють температуру. Активно використовуються антисептики, дезінфікуються робочі місця, встановлено захисні екрани. Стихійна торгівля, яка зазвичай відбувалась навколо ринку, під суворою забороною – за цим слідкують і поліція, і міська влада в особі інспекції з благоустрою.

До роботи приступили також стоматологи, адвокати та юристи. Запрацювали окремі кіоски, літні майданчики кафе (з обумовленими обмеженнями). Отже, помітно збільшилася і кількість людей на вулицях міста.

З наступного тижня розпочнеться новий етап послаблення карантину – запрацюють державні установи (пенсійний фонд, податкова інспекція, виконавча служба, управління праці і соціального захисту населення тощо). З 22 травня має запрацювати транспорт – спочатку регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення, з 1 червня залізничні пасажирські перевезення.

Як швидко запрацює в Бердичеві та районі транспортне сполучення та в якому об’ємі – вирішувати владі. Попри те, що темпи зростання кількості тих, хто захворів на коронавірус, знижуються (вірогідно, ми виходимо на так зване плато), а кількість тих, хто видужав, стрімко зростає (їх вже 46 осіб), розслаблятись не варто. Хоча впродовж декількох днів нові захворювання в місті та районі взагалі не фіксувались, у середу хворобу виявили в 11-річної дівчинки з села Швайківка, а повторне лабораторне дослідження показало наявність хвороби у 50-річної бердичівлянки.

Отже на ранок четверга маємо таку ситуацію: загальна кількість інфікованих у Бердичеві становить 92 особи, у районі – 7 осіб. Загалом із початку епідемії померло 4 особи.

P.S.: Щодо процедури вимірювання температури у людей, які відвідують окремі установи та міські ринки: люди скаржаться, що наявні апарати для вимірювання температури або показують недостовірну інформацію, або ті, на кого покладена функція проведення вимірювання, не вміють цими апаратами користуватись. З цією ситуацією нещодавно зіткнувся особисто – під час перевірки на вході до міської поліклініки апарат показав температуру мого тіла 350С (!). Запитання до контролюючих органів: навіщо проводити такі перевірки, якщо їх результати недостовірні?

Анатолій ГОРОБЧУК.