Додому НОВИНИ Влада і громада ГРИШКОВЕЦЬКА ОБʹЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА…

ГРИШКОВЕЦЬКА ОБʹЄДНАНА ТЕРИТОРІАЛЬНА…

628
ПОДІЛИТИСЬ

Вік: 1 рік і 8 місяців… СТАНОВЛЕННЯ ВІДБУЛОСЬ

Минуло рік і вісім місяців з часу утворення Гришковецької об’єднаної територіальної громади. Це був складний період становлення: багато планів, ще більше проблем та відповідальності. Але довіра людей надихала.

Наша громада найбільша з утворених на даний час громад району, а відповідно й найбільше в нас кілометрів доріг, населених пунктів, в яких велика кількість шкіл, садочків, медичних закладів та закладів культури. Майже всі вони мають роками накопичені проблеми, які звісно за такий короткий проміжок часу повністю вирішити не можливо.

17 населених пунктів, що увійшли до складу громади, склали єдиний цілий організм, в якому проблеми вирішувались по мірі важливості. Тому завжди намагалися приймати виважені рішення та знаходити золоту середину, адже нас завжди об’єднували, і в цьому я переконалась вкотре, найкращі люди, найкращі діти – наші жителі.

Разом з командою депутатів, виконавчого комітету, працівників апарату, наших жителів, за підтримки підприємців та організацій визначалися пріоритети, черговість виконання завдань, вирішення проблем.

ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

На території, яку охоплює громада зареєстровано 404 суб’єкта підприємницької діяльності, у тому числі юридичних осіб – 95, фізичних осіб-підприємців – 309.

На неодноразові звернення громадян відновлено та розпочато роботу магазинів в селах Дубова, Журбинці, Осикове, Новий Солотвин. Розпочали роботу два нових магазина і у Гришківцях.

В рамках реалізації проекту Програми «U-LEAD з Європою», завершуються роботи по створенню центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у громаді. І хоча на заваді стали карантинні обмеження, які проходять з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, вже підготовлено необхідні кабінети в адмінприміщенні селищної ради, на завершальному етапі комплекс навчань, які проходять для майбутніх працівників ЦНАП. У семи старостинських округах ОТГ працюватимуть віддалені робочі місця ЦНАП, для успішного функціонування яких облаштовано робочі місця.

ЦНАП буде надавати послуги з державної реєстрації актів цивільного стану, земельних ділянок, реєстрація та зняття з реєстрації мешканців, адміністративні послуги соціального характеру, паспортні послуги, реєстрація нерухомості, бізнесу, місцеві послуги: земельні, житлові, пенсійні адміністративні, нотаріальні тощо.

РОЗРОБЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ГРИШКОВЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ

В рамки Програми «U-LEAD з Європою» на завершальному етапі процес розроблення Стратегії розвитку Гришковецької ОТГ на період до 2027 року. З даною метою утворена робоча група, визначено найпріорітетніші напрямки розвитку громади, розроблені проектні ідеї.

ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА, НАВЧАННЯ, МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

За підтримки Програми «U-LEAD з Європою» щодо впроваджень інвестицій, підготовлено інвестиційний паспорт та інвестиційні пропозиції з найпріоритетніших галузей: сонячної енергетики, садівництва, індустріального парку тощо.

Це активізує інвестиційну діяльність та створить умови для залучення інвестицій в економіку громади.

З березня 2019 року, Програма «U-LEAD з Європою» розпочала проводити навчання для голів та працівників, в тому числі і нашої громади, в рамках Пакетів тематичної підтримки «Успішна громада: крок за кроком». З метою обміну досвідом здійснено візит до Словенії.

РОЗВИТОК ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ, ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Одним із головних завдань селищної ради, спрямованих на розвиток її населених пунктів, залишається покращення дорожньої інфраструктури та благоустрою, проведення капітальних і поточних ремонтів доріг.

За період роботи громади проведено поточний ремонт доріг: у селищі Гришківці, Осиківському, Рейському, Старосолотвинському, Гальчинському, Половецькому, Скаківському, Никонівському старостинських округах на загальну суму 2 537,1 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт дорожнього покриття: в смт. Гришківці, вул. Найдіна, загальна вартість – 1388,9 тис. грн.; с. Осикове, вул. 8-го Березня – 805,5 тис. грн.

У селищному бюджеті 2020 року передбачено кошти на капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Центральна в с Хмельове на суму 500,0 тис. грн. Також оновлено проекти по капітальному ремонту інших доріг громади.

З метою дотримання безпеки дорожнього руху проведено роботи по нанесенню дорожньої розмітки та встановленню засобів організації дорожнього руху в населених пунктах громади: смт. Гришківці, с. Старий Солотвин, с. Рея.

ОДА проведено ремонтні роботи автодороги загального користування місцевого значення Гришківці-Скаківка (через Половецьке), що не перебуває на утриманні громади, але потребувала негайного ремонту.

З метою ведення господарської діяльності і надання послуг юридичним, фізичним особам у сфері організації та підтримання благоустрою у громаді створюється комунальне підприємство для задоволення її потреб.

БЛАГОУСТРІЙ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ГРОМАДИ

Благоустрій — це візитна картка кожного населеного пункту. Варто зауважити, що стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота села, селища – це в першу чергу оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості.

Спільними зусиллями здійснюються заходи з благоустрою населених пунктів, а саме: вулично-дорожньої мережі, автобусних зупинок та прилеглих до них територій, закладів соціально-культурної сфери громади, кладовищ, сміттєзвалищ тощо.

В декілька етапів у 2019 році проведено благоустрій та видалення аварійних дерев на кладовищах в селищі Гришківці, селах Агатівка, Гвіздава, Журбинці, біля закладу дошкільної освіти у селі Старий Солотвин. У 2020 році продовжено роботу по видаленню аварійних дерев в селі Гальчин. Проведені роботи з упорядкування території прибережної смуги біля водойми в смт. Гришківці, яку планується облаштувати під зону відпочинку.

У 2019 році проведено капітальний ремонт Альтанки в смт. Гришківці по вул. Миру Гришковецької селищної ради (зони відпочинку), на що спрямовано 195,0 тис. грн. з обласного бюджету. Власними силами, без залучення коштів селищного бюджету було проведено ремонт містків у селах Гальчин та Журбинці.

У селі Рея завершується масштабний проект з благоустрою громадського центру на площі біля адмінприміщення старостату та Будинку культури. Висаджено багаторічні насадження, викладено тротуарну плитку, проведено освітлення та інші види робіт.

У поточному році для обслуговування потреб громади придбано службовий автомобіль.

З метою організації дозвілля найменшій категорії населення у 2019 році в селі Хмельове був встановлений дитячий ігровий майданчик, на що спрямовано 24,6 тис. грн. із селищного бюджету.

У 2020 році заключено договір з відповідною організацією на купівлю та встановлення чотирьох комплектів дитячих ігрових майданчиків у смт. Гришківці, Гальчинському, Никонівському, Старосолотвинському старостинському округах.

Довгоочікуваною подією для нашої громади стало встановлення світлофорного об’єкта в смт. Гришківці. Впродовж чотирьох років ми йшли до цієї події: десятки звернень, співфінансування даного проекту, і врешті-решт, за підтримки Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху – початок роботи світлофору.

МЕРЕЖА ВУЛИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ

Вуличне освітлення є одним з важливих критеріїв безпеки руху, важливою складовою благоустрою населених пунктів та комфортного проживання жителів громад, а особливо безпеки громадян в темний час доби. За звітний період на поточний ремонт і відновлення вуличного освітлення із селищного бюджету було спрямовано 1261,5 тис. грн., з яких кошти селищного бюджету – 761,5 тис. грн. Роботи по відновленню проведено у селах Никонівка, Кукільня, Половецьке, Скаківка, Журбинці, Хмелище, Хмельове.

Проведено модернізацію вуличного освітлення в смт Гришківці (вул. Шевченка, вул.Старий шлях). В усіх населених пунктах постійно проводяться роботи з його обслуговування та забезпечення безперебійного функціонування.

ОСВІТА, СПОРТ

Гришковецька громада з перших днів свого створення надає значної уваги розвитку освітнього середовища. На території селищної ради функціонує 13 закладів освіти, з них – 6 закладів дошкільної освіти, 6 закладів загальної середньої освіти та 1 гімназія. Мережа вихованців дошкілля – це 232 дитини, учнів шкіл – 1033. Всього освітніми послугами охоплено 1265 дітей. Мережа непроста, але рішення про оптимізацію не стало пріоритетом, хоча необхідність економії коштів безперечна. Вирішили забезпечити ефективність використання коштів не шляхом закриття закладів освіти, а шляхом приведення в належний стан матеріальної бази, здійснення заходів з енергоощадливості.

Один із трьох наймасштабніших об’єктів Житомирської області – капітальний ремонт будівлі (термомодернізація) Гришковецької гімназії, закладу, у якому вперше облаштовано новий освітній простір. На проведення цих робіт було направлено кошти інфраструктурної субвенції у сумі 2,5 млн. грн. та селищного бюджету – 800,0 тис. грн., що дозволило отримати сучасний заклад освіти.

Для функціонування Скаківського ЗЗСО І-ІІ ст., Дмитрівського ЗЗСО І-ІІ ст., Никонівського ЗЗСО І-ІІ ст., Ст.Солотвинського ЗЗСО І-ІІІ ст., Рейського ЗЗСО І-ІІІ ст., Половецького ЗЗСО І-ІІІ ст. потрібно було виконати негайні ремонтні роботи. Було здійснено ремонти: системи опалення (твердопаливного котла) – 55,2 тис. грн. (Скаківський ЗЗСО), підведення води до санвузлів, внутрішніх санвузлів – 16,7 тис. грн., електрообладнання харчоблоку (Дмитрівський ЗЗСО, Никонівський ЗЗСО), частини приміщення харчоблоку; поточні ремонти: системи опалення та заміна радіаторів на суму 62,0 тис. грн. (Старосолотвинський ЗЗСО), системи водопостачання на суму 9,7 тис грн. (Рейський ЗЗСО), приміщення харчоблоку на суму 200 тис. грн. (Половецький ЗЗСО). Для забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях Рейської та Половецької шкіл було здійснено капітальний ремонт існуючих санвузлів, на що спрямовано співфінансування 328,4 тис. грн. з селищного бюджету та освоєно 450,0 тис. грн. з державного бюджет. Вирішено питання з катастрофічним станом покрівлі Половецької школи. На капітальний ремонт даху школи над приміщеннями актової, спортивної зали та блоку молодших класів було залучено 1 240,0 тис. грн.

Враховуючи необхідність дотримання вимог НАССР щодо організації безпечного і якісного харчування здобувачів освіти за рахунок зекономлених під час вимушених канікул коштів усі заклади освіти громади значно оновили матеріальне забезпечення харчоблоків: придбано новий посуд, закуплено холодильники, водонагрівачі та інше необхідне обладнання.

У двох закладах дошкільної освіти проведено роботи з розширення приміщень та оновлення освітнього простору: у Рейському ЗДО «Червона Шапочка» облаштовано залу для проведення розвиваючих ігор та музичних занять для малят, що дасть можливість всебічно розвивати дошкільнят, якісно та цікаво проводити заходи з ними (капітальний ремонт будівлі на суму 169,0 тис. грн.); у Скаківському закладі дошкільної освіти відкрито додаткову групу, що дало можливість вперше дітям сіл Журбинці, Кукільня, Никонівка забезпечити потребу у дошкільній освіті. Також оновлено матеріально-технічну базу дошкілля: закуплено нові меблі – ліжка, столики, шафи, сучасні дидактичні і ігрові матеріали (на суму 80,0 тис. грн.). Новими меблями поповнено Осиківський та Старосолотвинський дошкільні заклади освіти.

За рахунок державної субвенції здійснено підключення до мережі інтернет Рейського ЗЗСО І-ІІІ ст. і Рейського ЗДО, цьогоріч здійснено підключення усіх інших закладів освіти за рахунок селищного бюджету.

З метою створення безпечних умов для учнів, педагогічних та інших працівників закладів освіти в умовах епідемічної ситуації Covid-19, було здійснено закупівлю необхідних засобів: інфрачервоних термометрів, засобів для дезінфекції.

Підвезення учнів, а це 325 дітей, до закладів освіти здійснюється за трьома маршрутами: до Рейського та Половецького ЗЗСО і Гришковецької гімназії. Охоплені послугою і діти, які підвозяться до Осиківського, Хмелівського, Скаківського ЗДО. Для підвезення використовується 3 шкільні автобуси.

Минулого року за рахунок бюджету селищної ради в оздоровчому дитячо-юнацькому закладі «Березовий гай» оздоровилося 24 дитини пільгових категорій: діти-сироти, напів-сироти, з багатодітних сімей, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених сімей, учасників АТО. На оздоровчу кампанію з селищного бюджету у 2019 році було виділено 90 тис. грн.

Значна увага в громаді приділяється питанню розвитку спорту та облаштуванню дитячих майданчиків.

На території громади встановлено спортивні та ігрові майданчики: спортивний майданчик біля Дмитровецької ЗЗСО в смт. Гришківці, куди спрямовано 103,7 тис. грн. обласного бюджету; ігрові майданчики в смт. Гришківці біля Дмитрівського ЗЗСО та на території Половецького ЗЗСО за кошти обласного бюджету в сумі 65,450 тис. грн.

Проведено реконструкцію існуючого спортивного майданчика з синтетичним покриттям для занять ігровими видами спорту на території Гришковецької гімназії, на що спрямовано з обласного бюджету 319,3 тис. грн., із селищного бюджету – 462,2 тис. грн.

Молодь громади відвідує секцію боротьби у спортивному клубі «СВАРА», який успішно функціонує на території села Рея за підтримки місцевого ПП СФГ «Пролісок Агро Свара». Спортсмени клубу є постійними учасниками змагань обласного та всеукраїнського рівнів, на яких неодноразово займали призові місця. Юні спортсмени, які проживають на території громади та входять до спортивних команд району і області, систематично беруть участь у змаганнях та здобувають нагороди.

У зв’язку з великою кількістю учнів громади, які відвідують спортивні секції, беруть участь у змаганнях, Гришковецька селищна рада, єдина серед об’єднаних громад, яка взяла на себе відповідальність та виділяє кошти з місцевого бюджету на заробітну плату тренерам ДЮСШ Бердичівського району. Крім того, кошти місцевого бюджету спрямовувались для участі учнів громади у навчально-тренувальних зборах та у спортивних змаганнях з хокею на траві, які проходили у містах України.

РОЗВИТОК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Організація роботи закладів охорони здоров’я громади здійснюється в умовах реформи системи охорони здоров’я. Одним із пріоритетних наших завдань є забезпечення мешканців якісною і доступною медициною. Надання медичних послуг населенню громади здійснюють три амбулаторії сімейної практики у смт. Гришківці, селах Рея, Половецьке, шість ФАП та ФП.

З метою підвищення рівня медичного обслуговування населення, впровадження нових підходів щодо організації роботи закладів охорони здоров’я, у квітні 2020 року прийнято рішення селищної ради про створення КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», проведено реєстрацію підприємства, здійснено заходи по передачі майна. На завершальному етапі роботи із забезпечення функціонування Центру ПМСД.

Рішенням селищної ради прийнято Програму фінансової підтримки КНП «Центр ПМСД» Гришковецької селищної ради на 2020-2022 роки.

За період роботи 2019-2020 рр. на утримання медичних закладів КНП «Центр ПМСД» було направлено з селищного бюджету 1 млн. 197,6 тис. грн. На підтримку функціонування Центральної районної лікарні – 1 млн. 53,8 тис. грн. Також передбачались кошти на підтримку КНП «Бердичівська районна стоматологічна поліклініка» та КНП «Центральна міська лікарня».

У рамках реалізації ініціативи Президента України «Сільська медицина», в Гришківцях будується сучасна лікарська амбулаторія, яка входить до переліку перших АЗПСМ нового типу, будується за рахунок коштів державного бюджету із співфінансуванням з місцевого бюджету в розмірі 902,182 тис. грн.

Для медичних потреб, в рамках державної програми, громаді передано новий автомобіль «RENAULT DUSTER».

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ

На території громади функціонують 22 заклади культури, а саме: 12 БК і клубів, 9 сільських бібліотек, районна бібліотека для дітей.

Одним із важливих напрямків роботи селищної ради є розвиток культури та туристичної інфраструктури.

У громаді постійно відбуваються культурно-мистецькі заходи з нагоди професійних, державних та релігійних свят, концерти, тематичні виставки. Місцеві артисти-аматори беруть активну участь у заходах на рівні громади: День громади, Дні села, Івана Купала, День Незалежності, День вишиванки, День працівників освіти, Новорічні та Різдвяні свята тощо.

Особливо вдалим і широкомасштабним було відзначення Дня Гришковецької громади. У програмі заходу були розваги для дітей та дорослих, польова кухня, спортивні змагання, святковий концерт. Кожний старостинський округ представив свою територію номерами художньої самодіяльності та вишуканими стравами. Для жителів громади був запрошений гурт «Діти Фрістайла».

У 2019 році розпочато капітальний ремонт системи опалення Будинку культури с. Никонівка, продовжено поточний ремонт Будинку культури у селі Рея. У 2020 році проведено поточний ремонт покрівель Гальчинського та Старосолотвинського Будинків культури.

З метою формування позитивного іміджу регіону передбачається здійснення комплексу заходів щодо розвитку туризму та облаштування туристичних маршрутів.

Прийнято рішення облаштування туристичної зони у селі Ст. Солотвин на площі біля Будинку культури, прибережної зони та Будиночка на воді. Завдяки Проєктним ідеям, які подала селищна рада до Житомирської ОДА, цей Проєкт включений у план заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2027 року. 30 липня 2020 року на Будиночку, завдяки сприяння обласних держадміністрації та ради, встановлено першу туристичну табличку.

З метою увіковічнення пам’яті письменника, політичного та військового діяча Міхала Чайковського, прийнято рішення виконкому про створення музею у селі Гальчин на базі панського маєтку, а зараз приміщення школи, де він народився і проживав. З даною метою  створено робочу групу та накреслено першочергові дії.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

З метою надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, створено КЗ «Центр надання соціальних послуг Гришковецької селищної ради».

Селищна рада перемогла в Конкурсі неурядової організації «Stabilization Support» за підтримки посольства Великої Британії організованому для ОТГ, що прагнуть поліпшити систему надання соціальних послуг. У рамках заходів конкурсу підготовлено соціальний паспорт громади, який розміщено на сайті громади.

З нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Міжнародного дня людей з особливими потребами, за сприяння місцевих підприємців відбувається вітання літніх жителів громади, які обслуговуються Центром надання соціальних послуг та людей з особливими потребами. У громаді вже стало доброю традицією привітання з ювілеєм людей поважного віку. Адже кожна людина , яка пронесла крізь роки знання, уміння і досвід є гордістю громади. Саме на таких людей потрібно рівнятися нинішньому поколінню, вчитися мудрості та гідності.

Рішенням селищної ради малозахищеним мешканцям громади здійснюється надання матеріальної допомоги. За звітний період така допомога надана 226 особам на суму 413,5 тис. грн.

СОЦІАЛЬНА РОБОТА З СІМ’ЯМИ, ДІТЬМИ ТА МОЛОДДЮ, ЗАХИСТ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ДІТЕЙ

З метою реалізації державної політики у сфері соціального захисту дітей, запобігання і профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, створена Служба у справах дітей.

Відповідно до Постанови КМУ №877, за рішенням комісії створеної виконкомом селищної ради у 2019 році було спрямовано субвенцію з державного бюджету селищному бюджету та придбано житло дитині-сироті, яка проживає в селі Осикове.

У селі Рея за сприяння Місії благодійного фонду «Міст в життя» збудовано два будинка сімейного типу. У один із будинків вже заселена багатодітна сім’я, яка виховує 11 діток. Найближчим часом ще одна багатодітна сім’я буде заселена і у інший будинок.

У 2019 році з нагоди Дня Святого Миколая усі бажаючі дітки Гришковецької громади взяли участь у благодійній акції «Діти-дітям», з метою подарувати свято тим малятам, які проживають на тимчасово окупованих територіях сходу нашої країни, зібравши солодощі та подарунки.

ДУХОВНЕ ЖИТТЯ ГРОМАДИ

Селищна рада забезпечує дотримання на підвідомчій території чинного законодавства України щодо свободи слова та віросповідання. На території громади функціонує близько 15 релігійних установ, 5 релігійних конфесій. Доброзичлива атмосфера, взаєморозуміння і толерантність дають змогу об’єднати інтереси усіх прихожан. За цей час завершено будівництво приміщень церков у с. Осикове, Рея, закінчується підготовка до початку будівництва ще однієї церкви у смт Гришківці. Однією з візитівок Гришковецької громади є величні храми: Свято-Покровська церква (с.Никонівка), Хресто-Воздвиженська церква (с.Старий Солотвин), Свято-Дмитрівська церква (смт. Гришківці), церква Св. Івана-Богослова (с. Скаківка); костел Святої Агнеси (смт. Гришківці), костел Діви Марії Остробрамської (с. Осиково), костел Непорочного серця Діви Марії (с. Гвіздава). Взаємодія селищної ради з релігійними організаціями має величезне значення у питаннях побудови гармонійних міжконфесійних відносин.

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

З метою належного забезпечення громадського порядку та безпеки на території громади, Гришковецька селищна рада подала заявку на участь у Проєкті МВС України «Поліцейський офіцер громади».

У 2019 році у адмінприміщенні Рейського старостинського округу облаштовано кабінет, де розміщено «поліцейську кімнату». Реагування на запити і звернення громадян, у разі потреби, проходять у тісній співпраці з дільничним поліцейським.

* * *

Сьогодні з хвилюванням згадуємо напругу періоду становлення: утворення відділів, формування бюджету, кадрова політика. Тепер, коли все відбулося, – накреслено дуже багато планів, починань, проєктів, хоча і скорегованих карантинною ситуацією в країні, районі, громаді. Але ми не маємо права на помилки, а маємо всі наші сили направляти на гарні справи, добро, адже лише в єдності наша сила!

Хочеться побажати усім нам терпіння, мудрості, наснаги і великої любові для втілення всього задуманого в життя!