Додому НОВИНИ Влада і громада Громади Житомирщини вже переходять до єдиної Православної церкви України. Інтерв’ю з єпископом...

Громади Житомирщини вже переходять до єдиної Православної церкви України. Інтерв’ю з єпископом Паїсієм

663
ПОДІЛИТИСЬ

Що таке Томос? Як він вплине на подальше релігійне і церковне життя України та області? Як бути релігійним громадам? Відповіді на ці та інші питання нам дає єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, який очолює Житомирську єпархію Православної Церкви України.

– 6 січня цьогоріч Україна отримала Томос. На що вплине цей церковний документ? Яка тут роль Президента України, якщо говорять, що церква відділена від держави.

– Томос – це головний релігійний документ, який офіційно утверджує створення і незалежність Української Церкви. По суті, це наше право на свою автокефальну Церкву, на свою духовну свободу, а не повсюдні духовні філії з країни-агресора, які нав’язують нам свою пропаганду.

Насправді одержання Томосу та світове визнання єдиної Помісної Церкви Україні – це історична подія, значення якої віруючі з кожним роком почнуть цінувати все більше. Яка заслуга тут Президента? Визначальна! Тільки він зміг відстояти для нашої держави релігійну незалежність. Попри те, що і раніше були спроби керівників держави створити єдину Церкву. Тільки Петру Порошенку це вдалося. Томос – це наша духовна незалежність. І саме за повну незалежність держави бореться сьогодні Президент. Релігія – це духовна ідеологія. Чужої ідеології від країни агресора нам не потрібно.

– Як бути із Московським Патріархатом? Вони мають Томос? Що чекає на ці релігійні громади, яких на Житомирщині не мало?

– Якщо Томос про автокефалію Української Церкви відкрито демонструється українцям – його приводять до різних областей, то Томосу Московського Патріархату ніхто не бачив. Православна Церква України зараз відкрита до всіх релігійних громад. Ми щиро запрошуємо всіх пастирів та вірних УПЦ Московського Патріархату приєднатися до єдиної Помісної Православної Церкви України. Адже ми маємо молитися за нашу державу, наш народ і майбутнє в єдиній молитві, в єдиній Церкві. Тоді Бог нас почує.

І ті, хто зараз закликають людей відсторонитися від єдиної Церкви, не переходити на сторону незалежної української Церкви, саме вони розколюють духовну єдність серед людей.

– Як села, міста, релігійні громади можуть перейти до єдиної Православної Церкви України? Хто це може ініціювати? Чи є якась процедура?

– Якщо віряни мають намір приєднатися до ПЦУ, але священик не підтримує їх намір, тоді громада повинна провести загальні збори парафії на яких винести питання на порядок денний, обговорити і проголосувати. Якщо дане рішення підтримає переважна більшість членів релігійної громади, то такий перехід вважається дійсним. Документальним підтвердженням такого переходу є протокол зборів релігійної громади з підписами присутніх осіб. Потім відповідно представники громади або вся громада приїжджає до правлячого архієрея Православної Церкви України і пише прохання про приєднання до ПЦУ. Це загальний порядок. Звісно, є різні випадки та ситуації.

– Що робити священикам Московського Патріархату? На них може чинитися тиск з боку агресора, щоб не підтримувати українську Церкву. Чому не варто їм боятися переходу?

– Всі священики, які підтримають своїх людей і вирішать перейти до єдиної української Церкви, залишаться на своїх парафіях де і будуть далі служити Богу і своїм громадам.

– Якщо ж священик не захоче переходити? Що робити громаді?

– Якщо громада переходить з настоятелем, то настоятель лишається. Якщо перехід відбувався без настоятеля – то парафії призначать священика, який буде здійснювати над нею духовну опіку.

– Що буде із храмами, якщо люди вирішили перейти до єдиної церкви? Що буде зі святинями?

– У більшості випадків храми належать громаді того чи іншого села, селища, міста. Тому люди точно не залишаться без святині. Вони й надалі приходитимуть до тієї ж церкви, так же само молитимуться Богу. Тільки тепер вони будуть це робити в Українській, своїй незалежній Церкві, впливу на яку не матиме Російська Церква.

– Чи є вже громади, які перейшли від Московського Патріархату до Православної Церкви України?

– Так, є такий перехід. Наприклад, громада села Ворсівка Малинського району провела збори і одноголосно прийняла рішення перейти до Православної Церкви України. Священик був проти. Люди показали своє бажання бути в єдності і в українській Церкві і не впустили священика, який цього не бажає. Ми запропонуємо громаді священика, який дослухатиметься до людей, який повністю задовольнятиме їх і буде далі нести Слово Боже у храмі громади.

Це тільки перша громада, я думаю, що на прикладі цієї громади будуть переходити і інші. Ми очікуємо, що далі буде хвиля переходів громад Житомирщини від Московського Патріархату до Єдиної Української Церкви.

– Як цим людям допомогти? Куди вони можуть звертатися за підтримкою?

Ми завжди відкриті і можемо кожну громаду проконсультувати та допомогти. Для отримання консультації та правової допомоги з питань переходу з УПЦ Московського Патріархату і приєднання до Православної Церкви України можна звертатись за тел. 0977422019, або за адресою: вул. Київська, 18, м. Житомир, Управління Житомирської єпархії Православної Церкви України.

Президент України Петро Порошенко наголошує про захист кожній парафії, яка прийме рішення приєднатись до Православної церкви України.

“Як президент гарантую, що той хто прийме рішення і залишиться в церкві, яка зберігає єдність з російською церквою – це його вибір. Подобається, не подобається, його вибір буде захищений. Але, я так само гарантую захист кожному, і кожній парафії, яка прийме рішення приєднатись до нової церкви”, – зазначає Петро Порошенко.