Два звернення з трибуни Верховної ради та депутатський запит Олександра Ревеги

Два звернення з трибуни Верховної ради та депутатський запит Олександра Ревеги

580
0
ПОДІЛИТИСЬ

Народний депутат України Олександр Ревега звернувся з парламентської трибуни до Прем’єр-міністра України та профільних міністрів з вимогою закінчити, нарешті, будівництво 60-квартирного житлового будинку для військовослужбовців у Бердичеві, яке триває вже кілька років.

Дуже важливим для мешканців Бердичівщини є також термінове продовження будівництва очисних споруд у місті Бердичеві.

З даного питання ним подано офіційний депутатський запит (додається).

Інна СОЛОДКА.


Депутатський запит

До мене, як до народного депутата України, надходять численні звернення мешканців м.Бердичева та Бердичівського району Житомирської області, у тому числі – міського голови м.Бердичева В.К.Мазура, з приводу незадовільної екологічної ситуації, яка склалася протягом останніх років на території Житомирської області.

Однією із особливо гострих проблем у місті Бердичеві є здійснення очищення стічних вод господарсько-побутової каналізації. На сьогоднішній день очищення стічних вод здійснюється на очисних спорудах ліквідованого ВАТ “Шкіроб’єднання ім. Ілліча”, які на даний час є власністю ЗАТ “Комплекс екологічних споруд”, мають застаріле обладнання, недостатню для міста потужність та дуже енергоємні. Існуючі примітивні очисні споруди не забезпечують очистку стоків в необхідній кількості та якості, що може привести до загострення санітарно-епідеміологічної ситуації та скиду неочищених стічних вод у річку Гнилоп’ять, яка впадає в річку Тетерів і забезпечує водопостачання міста Житомира. Ступінь масштабності екологічного впливу – місто Бердичів, місто Житомир та Бердичівський і Житомирський райони вздовж русла вищевказаних річок.

У 2012-2015 роках розпочато реконструкцію недобудованих очисних споруд, виготовлено проект реконструкції закінчення недобудованих споруд, будівель та мереж з використанням новітнього енергозберігаючого технологічного обладнання та технологій. За вказаний термін виконано робіт на 8,5 млн.грн., з них – 6,9 млн.грн. за рахунок коштів державного бюджету і 1,6 млн. грн. за рахунок коштів міського бюджету. В подальшому проведено коригування проектної документації та отримано позитивний експертний звіт у Державному підприємстві “Спеціалізована державна експертна організація – центральна служба української державної будівельної експертизи”. Залишок кошторисної вартості складає 70599,026 тис.грн.

Однак, без державної підтримки, тільки за рахунок коштів міського бюджету дане будівництво не здійснити.

Зважаючи на невідкладність вирішення проблеми очищення стічних вод та з метою запобігання погіршення екологічного стану значної частини території Житомирської області, прошу розглянути питання щодо виділення у 2018 році з державного бюджету коштів для продовження фінансування будівництва об’єкта “Реконструкція очисних споруд господарсько-побутової каналізації у м. Бердичеві (І черга будівництва потужністю 12500 мЗ/добу). Коригування”. Згідно звернення на мою адресу міського голови м.Бердичева В.К.Мазура, Бердичівська міська рада гарантує співфінансування робіт з міського бюджету, в межах, передбачених законодавством.

З повагою, народний депутат України
Олександр РЕВЕГА.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ