Додому НОВИНИ Влада і громада Дві ідеології – людська і людиноненависницька

Дві ідеології – людська і людиноненависницька

7
ПОДІЛИТИСЬ

Розмовляємо з депутатом Житомирської обласної ради Олександром ДМИТРУКОМ:

– Олександре Володимировичу, вже майже дев’ять місяців українці та увесь світ наяву, наче у страшному сні, спостерігають дуже далеку навіть від суворих військових правил людиноненависницьку ідеологію росії. Це і звірства по відношенню до мирного населення, і цілеспрямоване знищення житлової, соціальної інфраструктури та енергетичних об’єктів. Це шокує усіх, і пояснити все це звичайним людським розумом ніхто не може, навіть психологи. То що, росія хвора?

– Напевно, так. Але це є наслідком багаторічного зомбування щодо своєї імперської історії, своєї вищості та чванство. Хоча після величезних втрат окремі росіяни вже почали прокидатись зі свого летаргічного сну і стали розуміти, що час розплати настане.

– В чому Ви бачите різницю нашої з росіянами ідеології?

– Їхня ідеологія – це постійне ігнорування всіх моральних цінностей та міжнародних законів. Вони в угоду власним амбіціям готові навіть своїх солдат у будь-який момент перетворити на гарматне м’ясо. А цинічне вбивство українських військовополонених в Оленівці? Хіба це не міжнародний військовий злочин? І до сьогодні вони не допускають туди комісію Червоного Хреста.

А наша ідеологія спрямована на благо людини. Згадаймо, що вже у перші дні війни Президент України Володимир Зеленський закликав російських солдат здаватися, тим самим зберегти собі життя і життя тих українців, яких вони могли вбити. А скільки було зроблено роботи, щоб надати можливість російським військовополоненим поговорити по телефону зі своїми рідними? А життєстверджуючий проєкт «Повернись живим», коли українська сторона розробила чіткий алгоритм дій у цьому напрямку, коли військовим армійцям передавались інформація та дані, де вони могли б здатися в полон?

Ось у таких речах і проявляється різниця наших ідеологій.

– Дякую.

Володимир КРАВЧЕНКО