Додому НОВИНИ Медицина День боротьби з наркотиками.

День боротьби з наркотиками.

580
ПОДІЛИТИСЬ

26-го червня у багатьох країнах, проходить Всесвітній день боротьби з наркотиками. Заходи, що проходять в цей день, присвячені як профілактиці пристрасті до наркотичних речовин, так і підвищенню  обізнаності населення про небезпеку, яку приховують у собі наркотики, а, крім того – про можливості лікування наркотичної залежності, і т.д.

Важко назвати цей день святом. Скоріше це день солідарності людей, що присвятили своє життя боротьбі з розповсюдженням наркотиків на планеті, і суспільства, що розуміє весь жах цієї проблеми. Вже майже 100 років суспільство намагається контролювати обіг наркотиків в світі, як-то обмежуючи їх вивезення з азіатських країн, але незважаючи на всі зусилля, суспільству ніяк не вдається перемогти в цій боротьбі за створення суспільства, вільного від наркотиків.

Існують природні і синтетичні наркотики, сильніші і слабші, проте всі наркотики завдають шкоди людському організму, і рано чи пізно, як правило, руйнують його.
Наркомани втрачають людську подобу поступово, але, якщо наркомана не лікувати, то настає момент, в який сенсом його життя стає чергова “доза”, а все інше: сім’я, друзі, мрії про майбутнє і так далі, просто перестає мати якесь значення. При цьому людина, що почала з “легких” наркотиків найчастіше через деякий час переходить на “важкі” наркотичні речовини.

На сьогоднішній день кожна десята людина на землі вживає наркотики і близько 70% цих людей – залежні від наркотичних речовин.

Необхідно відзначити, що навіть через роки після того, як людина перемогла залежність від наркотиків, може статися рецидив. Наприклад, перебуваючи в стресовій, або важкій емоційній ситуації, людина може знову спробувати знайти порятунок в наркотичних речовинах, “зірватися”.

Однак крім цього існує і інша небезпека – наркотичні речовини під час прийому, можуть накопичуватися в жирових тканинах людського організму, і навіть довгий час по тому, під час серйозних фізичних навантажень, в процесі “спалювання жиру” наркотики можуть “виділившись” з жирових тканин, знову надати свій згубний вплив на організм.

І нехай в даному випадку мова йде про крихітну дозу наркотичної речовини, але навіть така мізерна його кількість може викликати у людини бажання знову повернутися до вживання наркотиків.

Важливо знати, що, згідно з медичною статистикою, почавши вживати наркотики, людина позбавляється від даної звички всього лише в 30% випадків. Від будь-яких наркотичних речовин, слід триматися якомога далі, а у випадку, якщо прийом наркотиків вже здійснювався, і тим більше, якщо почала розвиватися залежність, просто необхідно звернутися за медичною допомогою.

А. Побережець, лікар-терапевт.