Додому НОВИНИ Медицина День боротьби з цукровий діабетом у м. Бердичеві

День боротьби з цукровий діабетом у м. Бердичеві

1110
ПОДІЛИТИСЬ

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом відзначається з 1991 року, з 2007 року цей міжнародний день відзначається як офіційна подія ООН.
Визнаючи, що цукровий діабет є хронічною, розповсюдженою та високовартісною хворобою, що становить серйозні виклики для розвитку країн світу. Генеральна асамблея ООН закликала держави розробляти національну політику щодо профілактики та лікування цього захворювання.

Мета проведення заходів в Україні, приурочених до цього міжнародного дня – не просто поширена інформаційна кампанія, але й фокусування уваги державних інституцій на загрозі “епідемії” цукрового діабету, для того щоб домогтись прийняття Національного плану дій щодо цукрового діабету в Україні.

Щороку Міжнародна діабетична федерація обирає тему всесвітньої кампанії. Цьогорічна тема Всесвітнього дня діабету “Жінка та діабет – право на здорове майбутнє”. Наразі у світі понад 199 млн. жінок живуть з цукровим діабетом.

За прогнозами до 2040 року ця цифра збільшиться до 313 млн. 2 з 5 жінок хворих на цукровий діабет знаходиться у репродуктивному віці, це понад 60 млн. жінок у всьому світі. Цукровий діабет є 9-ю провідною причиною смерті жінок на планеті, що спричиняє 2,1 млн. випадків смерті на рік.

Жінки з цукровим діабетом 2 типу майже в 10 разів частіше хворіють на серцево-судинні захворювання, ніж жінки без цієї патології. До того ж у жінок із цукровим діабетом 1 типу підвищений ризик раннього викидня або народження дитини з вадами розвитку.

Якщо у жінки немає цукрового діабету, а хвороба виявлена у когось з родини (дитини чи чоловіка), саме на її плечі, як правило, лягає основний тягар щодо піклування про хворого – вирішення питання щодо зміни способу життя, системи харчування тощо.

Саме цьогоріч Всесвітній день боротьби з діабетом присвячений тому, як допомогти жінці вистояти в ситуації, коли цукровий діабет руйнує життєві плани та змушує пристосовуватись до нового способу життя.

Багато жінок хворіють на гестаційний цукровий діабет, який виникає під час вагітності. Життя з цукровим діабетом – це справжня школа мужності та щоденна кропітка робота.

Програмні події цьогорічного міжнародного дня боротьби з діабетом розпочались в Києві ще 9 листопада. В Бердичівській ЦМЛ 14 листопада проведений день «відкритих дверей» на амбулаторіях сімейної медицини з вимірюванням глюкози крові.

15 листопада відбулась лікарська конференція на тему “Цукровий діабет – хвороба багатогранна”, яка стала нагадуванням про те, як цукровий діабет впливає на життя людини, неочікувано змінює його, та як сім’я має стати підтримкою для хворого у його тривалій боротьбі з цією недугою.

В місті Бердичеві створена громадська організація “Діабет і діти”, яка на сьогодні є єдиною такою організацією в Житомирській області. Її засновниками стали дві молоді мами, які виховують дітей, хворих на цукровий діабет – Анна Левандовська та Марина Левченко.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з діабетом, ГО “Діабет і діти” провела 14 листопада у приміщенні молодіжного центру “М-Формація” благодійний захід на підтримку дітей, хворих на діабет, під назвою “Я сильніший за діабет”, у проведенні якого допомогли представники місцевої влади, спонсори та меценати.

Цього дня увесь світ об’єднується у боротьбі з цією хворобою, а організації більш ніж 145 країн світу працюють з благородною метою – підвищити інформованість людей про цукровий діабет.

Лікар-ендокринолог Л.П.Ружицька.