Додому НОВИНИ Влада і громада День місцевого самоврядування в Бердичівському районі

День місцевого самоврядування в Бердичівському районі

876
ПОДІЛИТИСЬ

7 грудня у залі засідань районної ради  відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування, в яких взяли участь народний депутат України Олександр Ревега, голова обласної ради Анжеліка Лабунська, депутати районної ради, працівники сільських та селищної рад, Почесні громадяни Бердичівського району, ветерани місцевого самоврядування.

Першим з вітальним словом виступив голова Бердичівської районної ради Максим Самчик. У своєму виступі він зазначив, що реалії сьогодення ставлять перед нами завдання – спільними зусиллями побудувати Українську державу європейського зразка. Наголосив, що країна поруч з економічними реформами потребує і подальшого розвитку органів місцевого самоврядування, адже за такими змінами – майбутнє держави. Тому й надалі залишаються актуальними питання вдосконалення та розширення повноважень самоврядних органів, посилення їх здатності активно долучатися до участі в управлінні регіональними і державними справами. Зазначив, що нині на порядку денному ще багато проблем, розв’язання яких дасть можливість Бердичівському району розвиватися стабільно, впевнено дивитися в майбутнє. Голова районної ради нагородив Грамотами та вручив подарунки посадовим особам органів місцевого самоврядування району серед яких сільські голови, секретарі сільських рад, депутати районної ради, а також ветеранам місцевого самоврядування та головам громадських організацій сіл Рея, Никонівка, Хажин, Скаківка – учасникам проекту ЄС/ПРООН.

1054_1Від імені обласної ради та її депутатського корпусу з привітальним словом до представників місцевого самоврядування звернулась голова обласної ради Анжеліка Лабунська, побажала натхненної роботи, миру, добробуту та міцного здоров’я. Зауважила, що на сільських, селищного голів покладена надзвичайно важлива функція – бути завжди разом із людьми, і в радості, і в смутку. Наголосила на тому, що саме це скликання депутатів місцевих рад є знаковим, вирішальним для долі нашої країни: “Тому що саме на нас із вами покладене завдання – відновити нашу країну. Ті реформи, які зараз проводять Верховна Рада України і Президент, я впевнена, – це єдиний шлях до успіху нашої країни. На жаль, дуже повільно йде об’єднання громад. У Житомирській області їх тільки 9. Але це тільки початок. Я впевнена, що ми разом побудуємо світле майбутнє”.

Кращим представникам органів місцевого самоврядування Анжеліка Лабунська вручила грамоти та грошові премії.

З нагоди професійного свята працівників місцевого самоврядування привітав народний депутат України Олександр Ревега, який подякував усім представникам органів місцевого самоврядування за їх добрі справи, які вони щодня роблять на благо своїх територіальних громад та нагородив представників органів місцевого самоврядування, які на протязі багатьох років працювали на благо громади Бердичівського району.

Вітання з нагоди свята адресував посадовцям голова райдержадміністрації Едуард Томашевський, який нагородив Грамотою районної державної адміністрації окремих представників органів місцевого самоврядування.

Координатор Житомирського обласного ресурсного центру громад Георгій Федорук привітав присутніх зі святом. Зазначив, що у Бердичівському районі триває реалізація спільного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Громади Никонівської, Скаківської, Рейської і Хажинської сільських рад, які пройшли конкурсний відбір у рамках Проекту, втілюють власні ініціативи за підтримки ЄС та ПРООН. Наголосив, що Проект реалізовується на умовах співфінансування. Так, Проект надає 75%, місцеві бюджети – 20%, громади – 5%. Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000, а на кожен енергоощадний мікропроект, який обере громада, проект ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” виділятиме до $15000. Повідомив, що Бердичівський район став переможцем у конкурсі між районними ресурсними центрами громад Житомирської області та виграв офісне обладнання для Бердичівського РРЦГ на загальну суму 22200 грн.

З нагоди професійного свята усіх присутніх привітала голова районного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищного голів Бердичівського району, Бистрицький сільський голова Світлана Барановська, яка від імені сільських та селищного голів подякувала за плідну співпрацю виконавчому апарату районної ради.

Голова райкому профспілки працівників державних установ Ніна Клименко також привітала  працівників органів місцевого самоврядування з їх професійним святом та вручила окремим членам профспілки грошову винагороду.

Після вручення усіх нагород присутні змогли насолодитися чудовим концертом, який підготували майстри художньої самодіяльності району.

Прес-служба виконавчого
апарату Бердичівської
районної ради.

1017_1 1073_1 1022_1