Додому НОВИНИ Культура День рідного села

День рідного села

610
ПОДІЛИТИСЬ

Серед степів – село моє чудове,
Тут на світанні запахи медові.
Теплом долонь зелених обійми –
Бо в цьому краї виростали ми.

Словами цієї прекрасної української пісні поета Олександра Тараненка розпочалось дійство, яке відбувається лише раз на рік – минулої суботи жителі сіл Терехове та Кикишівка Семенівської об’єднаної територіальної громади відзначили День села.

Терехове відоме з 1570 року, і цього року відзначає свій 448-й рік народження. Не ювілей, скажете ви? Так, але для Терехового та його жителів День села став справжнім святом, навіть більш важливим ніж ювілей. Це свято, коли односельці з’їжджаються до рідного села з близьких та далеких країв, куди закинула їх примхлива доля. Коли молодь радіє можливості показати своє вміння та таланти, коли зрілість поважно споглядає на свої досягнення. Коли повага до старості виявляється не лише на словах, але й у справах.

Саме так відзначали День села у терехівському Будинку культури. Жителів Терехового та Кикишівки, численних гостей вітав духовий оркестр під керівництвом Анатолія Якименка та Віктора Чорноуса. А гостей приїхало чимало. Серед них – народний депутат України Олександр Ревега та Почесний громадянин Бердичівського району Володимир Жабко.

Приємну місію вручення подарунків розпочав народний депутат України Олександр Ревега. Йому випала нагода привітати найповажніших ювілярів – сімейні пари, які прожили у шлюбі понад 45 років. Далі з привітальними словами виступили сільський голова Наталія Семенюк та староста Володимир Юзефович. Вони вручили подарунки сімейним парам, у яких цього року з’явилось поповнення у родинах. А це, зокрема, маленькі Максим Кравченко, Матвій Андрущук, Марія Андрущук, Давид Остапчук та Андрій Зінчук.

З присутніми на святі душевно спілкувався почесний гість Володимир Йосипович Жабко. Саме за його керівництва місцевим колгоспом у 70-х та 80-х роках розпочалась ера бурхливого розвитку як виробництва, так і соціальної сфери Терехового та Кикишівки. Його вітання тим більш глибоко сприймались душами ветеранів, які згадували минулі часи. Але й нині ці села не пасуть задніх – місцеві підприємці все активніше обробляють ще нещодавно запустілі поля, відновлюють сільськогосподарське виробництво у фермах та будовах, споруджених піввіку тому. Життя не стоїть на місці, сільськогосподарське виробництво відроджується на якісно новому рівні.

Вшанування селян чергувалося пісенними та танцювальними номерами, які підготували працівники Центру культури та дозвілля Семенівської об’єднаної територіальної громади, терехівського Будинку культури, аматори сцени та учні місцевої школи. Свої номери представили також артисти з усіх старостинських округів, що входять до складу об’єднаної громади, а вокальний ансамбль Центру подарував гостям свята чудові пісенні композиції. Особливо сподобались присутнім виступи наймолодших артисток сестричок Андрущук, які продемонстрували своє вміння та артистизм.

Святкування тривало допізна. На святі могли знайти собі заняття до душі як дорослі, так і діти, адже діяли атракціони, а солодка вата і планетарій додавали блиску в очах численній малечі.

Мешканці сіл Терехове та Кикишівка, а також гості дякують за організацію свята Володимиру Юзефовичу, а за допомогу у його проведенні місцевим підприємцям Олександру Пушкаруку, Віктору Чорноусу, Ліні Паламарчук, Геннадію Ковалю, Василю Костіцькому та Михайлу Харенку.

Прес-служба Семенівської громади.